Eesti noorte vutikoondis sai Rannastaadionil aseritelt sauna

Karl Hütt
Eesti U21 jalgpallikoondis kaotas Rannastaadionil Aserbaidžaanile 0:5.
Eesti U21 jalgpallikoondis kaotas Rannastaadionil Aserbaidžaanile 0:5. Foto: Mauri Levandi/soccernet.ee

Eesti U21 jalgpallikoondis pidi tänavuses EMi valiksarja esimeses kodumängus tunnistama Pärnu Rannastaadionil Aserbaidžaani eakaaslaste kindlat paremust.

Külalised asusid juba 3. minutil juhtima, kui täpne oli Musa Gurbanli. 33. minutil lõi Gurbanli veel ühe värava ja Aserbaidžaani 2:0 eduseisus mindi poolajapausile.

Teise poolaja alguses suurendas Rufat Abdullazade külaliste eduseisu veel, realiseerides penalti. Paar minutit hiljem saatis palli Eesti väravasse aga Jeihun Nurijev. Lõppseisu 5:0 vormistas 84. minutil Ismayil Zulfugarli.

Eesti U21 jalgpallikoondis.
Eesti U21 jalgpallikoondis. Foto: Mauri Levandi/soccernet.ee

Peale märtsis toimunud samade tiimide matši, milles eestlased 0:3 alla jäid, olid Eesti ja Aserbaidžaani noortekoondis varem vastamisi läinud veel kahel korral ja mõlemad mängud lõppesid siis samuti vastase paremusega. 2011. aastal võitis Aserbaidžaan 3:1 ja aasta hiljem 2:0.

Seega pole Eestil üheksa mängu järel EM-valiksarjas kirjas ainsatki punkti ega väravat.

Juba kolmapäeval kell 19 panevad sinisärgid Pärnus valiksarjale punkti, minnes viimases mängus vastamisi Horvaatiaga.