CHI Pärnu grand prix’i võitis Eesti ratsasportlane

Gunnar Klettenberg hobusel Esprit du Buisson Z.
Gunnar Klettenberg hobusel Esprit du Buisson Z. Foto: Rein Leib

Maria talus ratsaspordifestivalil CHI Pärnu võitis Longines Rankingu punkte andva 145sentimeetriste tõketega ümberhüpetega sõidu Gunnar Klettenberg hobusel Esprit du Buisson Z.

Eesti paar läbis nii põhiparkuuri kui ümberhüpped vigadeta ja kiirelti, aeg 42,35 sekundit jäi ümberhüpetel konkurentidele püüdmatuks.

Viimasena ümberhüpete stardis olnud Kullo Kender alustas rada ettevaatlikult ja lisas tempot alles raja teises pooles, kuid seekord sellest Klettenbergi seljatamiseks ei piisanud, teiseks kohaks siiski. Kolmandaks tuli Läti sportlane Aleksandrs Sakurovs hobusel Fillmore DB puhta sõidu ja 47,21 sekundiga.

Viieaastaste hobuste finaali võitis sõidu 29,89 sekundiga Luunja Studi kasvandik Jackpot noore ratsaniku Karol-Kenneth Lootuse juhtimisel. Kuue- kuni seitsmeaastaste noorhobuste finaalsõidus edestas konkurente aga leedulane Matas Petraitis KWPN tõugu ruuna Landruga, saades ajaks 30,50 sekundit.

135 sentimeetri kiirusparkuuri parim Stanislav Teder hobusel Funky Blue.
135 sentimeetri kiirusparkuuri parim Stanislav Teder hobusel Funky Blue. Foto: Rein Leib

125 sentimeetri kiirusparkuuris ei saanud keegi vastu Madis Mornale ja Galatejsile, kes võitsid 57,18 sekundiga. 135 sentimeetri kiirusparkuuris oli parim Stanislav Teder hobusel Funky Blue, aeg 53,68 sekundit.