Fosti võitis Eesti meistrivõistlustelt järjekordse medali

Roman Fosti

Roman Fosti  Foto: Elmo Riig

Kümnendat korda toimunud Narva Energiajooksul selgusid poolmaratoni Eesti meistrid.

21,1 kilomeetri pikkuse distantsi võitjaks tuli ja Eesti poolmaratoni meistriks krooniti Tiidrek Nurme (TÜASK) ajaga 1:05.48.

Teise koha ja Eesti meistrivõistluste hõbemedali võitles välja Tartu spordiseltsi Kalev jooksja Kaur Kivistik (1:06.23), edestades Eesti meistrivõistluste pronksmedali teeninud Pärnust pärit jooksumeest Roman Fostit (1:06.37).

Hiljuti sai Fosti (Sparta SS) kolmanda koha ka Raplas toimunud Eesti meistrivõistlustel kümne kilomeetri maanteejooksus.

Naistest oli poolmaratoni kiireim ja tuli Eesti meistriks Kaisa Kukk Tartu spordiseltsist Kalev ajaga 1:19.30. Teise koha ja Eesti meistrivõistluste hõbemedali võitis Pille Hinn Sparta spordiseltsist (1:20.49) ning kolmanda koha ja Eesti poolmaratoni meistrivõistluste pronksmedali teenis Kadiliis Kuiv (1:22.46) spordiklubist Prorunner.

Viiekilomeetrisel rajal oli meestest kiireim Denis Šalkauskas (TÜASK), kes läbis raja täpselt 16 minutiga, ning naistest klubi Jooksupartner esindaja Kristel Vallaste (20:59).