R, 2.12.2022

Pärnakast dirigendiga sõudenelik murdis teisel MK-etapil medalisõitu

Vahur Mäe
Pärnakast dirigendiga sõudenelik murdis teisel MK-etapil medalisõitu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti neljapaat pääses Poznanis MK-etapil finaali. Arhiivifoto
Eesti neljapaat pääses Poznanis MK-etapil finaali. Arhiivifoto Foto: Eesti Sõudeliit/Rein Kilk

Laupäeval oli Poolas Poznanis sõudmise MK-etapil kõigil kolmel Eesti koondise paatkonnal tõehetk, sest võideldi A-finaali pääsemise nimel. Ihaldatud eesmärgi täitis meeste neljapaat, kes pühapäeval asub medalit jahtima.

Pool Tokyo OMi koosseisust välja vahetanud – Tõnu Endreksoni (Pärnu SK) ja Allar Raja (Pärnu SK Kalev) kõrval on nüüd märksa nooremad mehed Johann Poolak (Pärnu SK Kalev) ja Mikhail Kushteyn (Narva SK Energia) – peatreener Veikko Sinisalo tõdes, et treeningurežiimilt võistlema tulnud mehed on esimesel kõval sõidul heas hoos. „Poolak ja Kushteyn sõidavad oma esimest MK-finaali, kui kõik välja tuleb, võitleme medali eest,” arvas Sinisalo.

Finaali jõudis Eesti kvartett täna vahesõidust, kus jäi alla vaid Hiinale, ajad vastavalt 5.44,14 ja 5.46,25. Väikesesse ehk B-finaali langesid Saksamaa (5.49,18), Poola (5.54,77) ja Ukraina (6.01,25). Teisest vahesõidust murdsid finaali Poola esimene nelik (5.49,55) ja Tšehhi (5.52,77).

Eelsõidust said võitjatena medalisõitu olümpiavõitja Holland ja Šveits. Finaal on kavas  täna Eesti aja järgi kell 14.23. Eesti paatkond stardib Hiina kõrval kuuendal veel.

„Täna saime paremini hakkama kui eile, ent siiski arenguvaru jagub,” oli tiimi kogenuim, Endrekson optimistlik, et iga sõiduga saadakse paremaks.

Kaspar Taimsoo asemel eessõudja vastutusrikka rolli enda kanda saanud Poolak nentis, et esimene sõit tekitas temas veidi kõhedust, sest sellises seltskonnas, nii kõrgetasemelisel jõuproovil on palju tundmatuid faktoreid.

„Tundsime end palju paremini: kõik arvasid, et tõmme oli märksa teravam ja mõnusam. Iga sellisel tasemel start annab meile väärt kogemuse ja aitab arengule kaasa,” hindas Poolak, arvates, et meeskond saab veel paremaks minna.

Vägevaid sõite on kergekaalu kahepaadil teinud Ander Koppel (Pärnu SK Kalev) ja Elar Loot (SAK Tartu), kes jõudsid avapäeval südi esitusega 12 parema hulka poolfinaali. Eile toimunud sõidus oli neil finaalis koha tagamiseks vaja vähemalt kolmandaks tulla, ent nemad olid 6.35,38ga Jaapani (6.32,88) järel viiendad, eespool Indiast (6.48,48). Finaali pääsesid Prantsusmaa (6.22,86), Ukraina (6.25,25) ja USA (6.26,70).

B-finaal on kavas täna kell 10.35, kus Jaapani, Eesti ja India kõrval stardivad esimese poolfinaali teises pooles lõpetanud Austria, Prantsusmaa ja Jaapan.

Paarisaeruliste kahepaatide konkurentsis võistlevad Kaspar Taimsoo (Viljandi SK) ja tema vastne klubikaaslane, üle kümne aasta tagasi Saksamaa koondises samas paadiklassis maailmameistriks kroonitud Stephan Krüger pingutasid kõvasti, et poolfinaalist medalisõitu jõuda, ent pidid leppima neljanda kohaga (6.28,23). Finaali said Horvaatia (6.13,29), Poola (6.15,46) ja Holland (6.16,24). Taimsoo ja Krügeri kõrval jätkavad B-finaalis USA ja Hiina ja teisest poolfinaalist liituvad USA, Bulgaaria ja Ungari. Väike finaal on kavas täna kell 10.05.

„Nii kergekaallased kui Taimsoo – Krüger näitasid end heast küljest,” kiitis Sinisalo hoolealuseid, jäädes eriti rahule mullusega võrreldes märgatava arenguhüppe teinud Koppelit ja Looti.

Märksõnad
Tagasi üles