Vapruse meistriliiga lahing meelitas Rannastaadionile koguni 2000 pealtvaatajat

Rannastaadioni tribüünid olid täis.
Rannastaadioni tribüünid olid täis. Foto: Mailiis Ollino

Jalgpalli meistriliigas nähti selle hooaja publikurekordit, kui Pärnu Vaprus ja Tartu Tammeka mängisid Rannastaadionil 1:1 viiki.

19. vooru matši jälgis suvepealinnas koguni 1978 silmapaari. Publiku rohkust ei tasu kaugelt otsida: nimelt toimub Pärnus noorte vutiturniir Summer Cup ja nõnda kutsuti kõik tulevikutegijad mängule kaasa elama.

Tammeka oli kogu kohtumise domineerivam pool ja avas skoori 11. minutil, kui täpne oli Henri Välja. Sama mees võinuks 32. minutil mänguseisu duubeldadagi, ent Pärnu noor väravavaht Ott Nõmm tõrjus Välja penalti.

Teise poolaja alguses õnnestus Vapratel Karudel viigistada, kui Enrico Veensalu tsenderduse suskas väravaesiselt raamide vahele Ronaldo Tiismaa. Kohtumise üleminuteid mängis Tammeka vähemuses, sest Patrick Genro Veelma läks 92. minutil penaltit kalastama ja sai selle eest teise kollase kaardi.

Vaprus jätkab kaheksa silmaga tabeli viimasel kohal, Tallinna Legionil on kaks punkti rohkem. Tartu on kümne satsi hulgas kuues.