Motosportlased jätsid Paikuse enduurol viis auhinda koju

Paikuse motoklubi sportlane Jarmo Lehiste nautis kodusel enduurol võidurõõmu.
Paikuse motoklubi sportlane Jarmo Lehiste nautis kodusel enduurol võidurõõmu. Foto: Gulbe Agnija

Pärnumaa võidusõtjad teenisid enduuro Balti ja Eesti meistrivõistluste etapil Paikuse ümbruse metsades ja rabades kaks esimest, kaks teist ja ühe kolmanda koha.

“Kaks päeva kestnud võidusõit läks täiega korda, suurema vihmasabina saime kaela alles autasustamise ajaks,” rääkis 41. Paikuse enduuro peakohtunik Sulev Tõnisson, lisades, et seekord oli üllatavalt vähe katkestajaid. Tõnissoni sõnutsi tuli võistlejatel läbida viis korda 55 kilomeetri pikkune ring, kus aega mõõdeti lühikesel krossikatsel ja kuuekilomeetrisel enduurotestil.

Absoluutarvestuses võitis esikoha lõunanaaber Andris Grinfelds. Korraldajaklubi spotlastest nautisid võidurõõmu Jarmo Lehiste neljataktilisi tsikleid taltsutanud hobisõitjate konkurentsis ja Oliver Toomela Beginners 4T arvestuses. Üle 50aastaste seenioride seas tunnistas Paikuse klubi enduuroäss Toivo Nikopensius vaid põhjanaabri Antti Laine paremust ja kümme aastat eakamate motomeeste seas teenis Pärnu motoklubi raudvara Madis Pool soomlase Pekka Sointula järel teise auhinna. Üle pika aja taas võistlusratta sadulasse istunud Hendrik Talviku kihutas E2 kassis lätlaste Grinfeldsi ja Edgars Silinši järel pjedestaali kolmandale astmele.

Kõigis klassides kokku pani Paikuse kannatuste rajal oma võimed proovile nelja riigi 98. sportlast.

Enduuro Eesti meistrivõistluste viimane etapp sõidetakse augustis Tartumaal Võrtsjärve ümbruses ja Balti karikasarja viimane vaatus lavastatakse sügisel Leedus.