Ohutu sähkusõidu juhis mahub paari lausesse (1)

PP
Copy
Sähkusõit kuulub nüüd juba suvise Pärnu juurde, kuid reeglid, kuidas ohutult sõita, nõuavad veel kinnistamist. Foto on tehtud Pärnus Supeluse tänaval eelmisel nädalavahetusel. 
Sähkusõit kuulub nüüd juba suvise Pärnu juurde, kuid reeglid, kuidas ohutult sõita, nõuavad veel kinnistamist. Foto on tehtud Pärnus Supeluse tänaval eelmisel nädalavahetusel. Foto: Taavi Sepp

Sel nädalal algas kergliikurijuhtidele mõeldud kampaania “Ole linnatänavate kangelane ehk Ohutus ennekõike!”, mille eesmärk on juhtida tähelepanu vastutustundlikule liiklemisele ja kutsuda kergliikuriga sõitjaid järgima liiklusreegleid ja ohutusjuhiseid.

“Suvekuud on kõige populaarsem aeg kergliikuritega sõitmiseks. Tahame nende kasutajatele meelde tuletada, et tõukerattasõiduga kaasneb väga suur vastutus,” ütles Bolti tõukerataste Baltikumi suunajuht Eimantas Balta.

Vastutus seisneb eelkõige enda kaitsmises ja kaasliiklejatega arvestamises. Reeglid mahuvad kahte lausesse.

“Elektritõukerattaga võib sõita ainult üksi, kaine peaga ja järgides kõiki liiklusreegleid. Pärast sõitu tuleb ratas parkida korrektselt, et see ei häiriks kaasliiklejaid,” võttis Balta lühidalt kokku.

Sähkusõidu reeglid

Järgige liikluseeskirja

Elektriliste tõukeratastega sõites peab järgima liikluseeskirja. See hõlmab kõigi liiklusmärkide ja tänavapõhiste kiiruspiirangute järgimist ja jalakäijatele teeandmist.

Kandke kiivrit

Kiivrikandmine on üks tõhusamaid ettevaatusabinõusid, mis aitab kaitsta raskete vigastuste eest. Kinnitage kiiver nõuetekohaselt rihmadega ja veenduge, et see oleks õigesti peas ega loksuks.

Sõitke üksi

Tõukeratas on mõeldud sõitmiseks ühele inimesele. Ärge sõitke sähkuga mitmekesi!

Parkige korrektselt

Parkige ratas nii, et see ei takistaks kaasliiklejaid, kaasa arvatud jalakäijaid. Kui pargite tõukeratta kõnnitee äärde, peab jalakäijatele jääma ruumi vähemalt 1,5 meetrit.

Valige ohutu kiirus

Elektrilise tõukerattaga liiklemisel on suurim ohuallikas liiga suur kiirus. Olenevalt linna reeglitest saab tõukerattaga sõita maksimaalselt 20–25 kilomeetrit tunnis, aga peab arvestama, et valitud kiirus oleks sõitjale ja kaasliiklejatele ohutu.

Allikas: Bolt

Tagasi üles