/nginx/o/2022/07/14/14694174t1hd8f3.jpg)
Läinud pühapäeval Haapsalust startinud 65. Muhu väina regati laevastik jõudis pärast Kõiguste ja Kihnu külastamist Pärnu jahisadamasse.
“Eesti pikima ajalooga avamerepurjetajate võidusõit, mida merekarud nimetavad purjetajate laulupeoks, on pakkunud 107 meeskonnale katsumusi seinast seina,” rääkis Pärnu jahtklubi tegevjuht Raiko Lehtsalu, kelle sõnutsi on prestiižikas regatt viimasel aastakümnel alati kas alanud või lõppenud Pärnus.
Võistlusjuht Jüri Sõber rääkis, et esimesel etapil otsustas ilmataat tuule kraanid poole sõidu pealt kinni keerata, et merekarude närve proovile panna. “Kuna tuulevaikust jätkus Saaremaa külje all rohkem kui ööpäevaks, pidime regati teise etapi, Kõiguste ringi ära jätma,” kõneles Sõber, lisades, et edaspidi jagus prisket purjetuult küllaga nii Kihnu seilates, Kihnu ringil kui Pärnu poole purjetades.
Pärnu jahtklubi lipu all võistleb 14 jahti ja mitmed pärnakad seilavad teiste klubide meeskondades. Pealinna purjetajate Directot juhib pärnakas Erki Melts ja Harles Liivi Shadowil sätivad soote meie poised Janno Hool ning Jaan Akermann.
Muhu väina regatt jätkub lühirajasõitudega lahel ja võistluse viimane vaatus lavastatakse laupäeval Pärnu ringil.