Pärnakad särasid Eesti koondise eest

Ann Marii Kivikas teenis Rootsis kaks pronksi.
Ann Marii Kivikas teenis Rootsis kaks pronksi. Foto: Kergejõustik/Facebook

Pärnu kergejõustiklased teenisid Eesti koondise eest Rootsis ja Leedus kuus medalit.

Rootsis Malmös U23 vanuseklassi Põhjamaade ja Balti meistrivõistlustel esindas Eestit 14 sportlast, kes tõid Maarjamaale kolm medalit. Kõigil auhinnalistel kohtadel oli pärnakate käsi mängus.

Kaks medalit võitis valitsev Eesti täiskasvanute meister Ann Marii Kivikas, kes pani end taas proovile sprindidistantsidel. Rahvusvahelises seltskonnas teenis altiuslane pronksi nii 100 (11.66) kui 200 meetri (23.83) jooksus.

Kolmanda autasu tõi Eestile meeste 4x100 meetri teatenelik, kus viimast vahetust lidus Altiuse esindaja Henri Sai. Aeg 40,38 andis hõbemedali.

U18 ja U20 Balti meistrivõistluste parimad selgitati välja Leedus Vilniuses. Seal esindasid 100-liikmelist Eesti koondist Pärnu spordikooli ja SK Altiuse atleedid Viola Hambidge, Iiris Toomesoo, Greete-Liis Krapp ja Karl-Martin Krapp ning Pärnu Kalevi kergejõustikuklubi esindaja Henri Ilves.

Eestit esindas Leedus 100pealine koondis.
Eestit esindas Leedus 100pealine koondis. Foto: Kergejõustik/Facebook

Säravaima tulemuse tegi eestlaste 4x400 meetri segateatejooksu U18 võistkond, kes teenis 3.33,37ga kuldmedali ja püstitas uue U18, U20 ja U23 eaklassi Eesti rekordi. Teist vahetust jooksis Hambidge. Noorte EMi mitmevõistluse kuues tüdruk sai teise medali 400 meetri jooksus, kui läbis staadioniringi isiklikku rekordit tähistava 55,52ga ja teenis hõbeda.

Hõbedakarva medali teenis U18 eaklassis ka Greete-Liis Krapp, kes sai kuulitõukes kirja 14.23.

Neljanda koha pälvisid U18 vanuseklassis Toomesoo 400 meetri tõkkejooksus (1.07,86) ja Hambidge 100 meetri tõkkejooksus (14,22). U20 eaklassis saavutasid sama lõppkoha Karl-Martin Krapp odaviskes (58.79) ja Ilves 400 meetri tõkkejooksus (55,84).

Võistkondlikult teenis Eesti esikoha nii U18 kui U20 arvestuses.