Häädemeeste mees jooksis raskel maastikumaratonil medalile

Raske maastikumaratoni läbis 46 osalejat.
Raske maastikumaratoni läbis 46 osalejat. Foto: Külli Leola

Paganamaalt Raadi vaatetorni juurest startinud ja Rõuge Pesapuu ning Munamäe torni kaudu kulgenud raske ja libeda maastikumaratoni teise koha saavutas Häädemeeste mees Mario Maddison.

Maastikumaratonil jõudis esimesena Munamäe jalamile Jevgeni Bogatõrjov, kellele fikseeriti finišeerimise ajaks 3:36.25.

46 osaleja seas distantsi jooksul pidevalt ettepoole pürginud Maddison jäi võitjast lõpuks maha vaid minutiga. Järgmine mees Tauno Riibak kaotas kiireimale juba veerand tunniga.

Mario Maddisonil kulus Rõuge kolme torni maastikumaratoni läbimiseks veidi üle kolme ja poole tunni. Foto: Külli Leola

Kolme torni maastikumaratoni pikkus oli veidi üle 43 kilomeetri, neist tõusumeetreid 684. Vahetult enne võistluse algust maha sadanud paduvihm tegi raske raja läbimise veel keerulisemaks: silgata tuli nii kruusa-, heinamaa- kui metsateedel, aga ka rööpas maastikul ja raiesmikel ning raja lõpus künklikul teelgi.