VIDEO Vaprus kaotas karikasarjas kõrgliiga klubile penaltitega

Pärnu Vaprus ja FC Kuressaare võitlesid karikasarjas üle kahe tunni.
Pärnu Vaprus ja FC Kuressaare võitlesid karikasarjas üle kahe tunni. Foto: Sille Annuk

Evald Tipneri karikavõistluste 1/32-finaalis madistasid täna Saaremaal kaks jalgpalli meistriliiga satsi: kodumeeskond FC Kuressaare ja Pärnu Vaprus.

771 pealtvaatajat nägid matši esimest väravat 50. minutil, kui Enrico Veensalu otsustas kauglöögiga üllatada saarlaste väravavahti Magnus Karofeldi. Puurivaht suutis küll palli raskustega tõrjuda, ent esimesena oli jaol Reno Mark, kes koksas palli paarilt meetrilt väravasse.

Kui tiksus kohtumise 97. minut ja kohtunik oli valmis juba lõpuvilet puhuma, teenis Kuressaare umbes 25 meetrilt karistuslöögi. Palli taha asus Sander Laht, kes keerutas “tõelise mammu” üle müüri ristnurka. 1:1 ja veel 30 minutit jalgpalli.

Lisaaja kaheksandal minutil jäid pärnakad kümnekesi, sest Martin Kase takistas viimase mängijana Kuressaare ründajat ja sai punase kaardi. Saarlased teenisid sama olukorra tulemusena kasti joonelt karistuslöögi, mis õnnestus Pärnu väravavahil Ott Nõmmel küll tõrjuda, ent Mattias Männilaan suskas palli paarilt meetrilt võrku.

Vaprus polnud enda viimast sõna öelnud, sest 115. minutil lõi Kristjan Kask 2:2 viigivärava. Kuna 120 minuti järel oli seis võrdne, järgnesid penaltid.

Pärnule algas seeria nigelalt, sest Kristjan Kask kõmmutas avalöögi posti. Seejärel realiseeriti mõlema tiimi poolt seitse sooritust järjest, ent põneva duelli lõpetas pärnaka Sander Sinilaiu eksimus.

Vapruse järgmine mäng tuleb reedel, kui kõrgliigas võõrustatakse tabeli kolmandat ehk Nõmme Kaljut.

Vapruse naiskond mängis eile, kui kaotas meistriliiga 12. voorus Rannastaadionil 0:2 Saku Sportingule. Saku on tabelis teine, Vaprus neljas.