Pärnakad kogusid koondise eest neli medalit

Ann Marii Kivikas naasis Lätist kahe autasuga.
Ann Marii Kivikas naasis Lätist kahe autasuga. Foto: Tairo Lutter

Nädalavahetusel toimusid Lätis Valmiera staadionil Balti võistkondlikud meistrivõistlused.

Nii Eesti, Läti kui Leedu said ühel alal – välja arvatud teatejooksudes – võistlustulle saata kaks sportlast, nõnda pingutati kuue sportlase konkurentsis.

Eesti 64-liikmelisse koondisse kuulus kuus pärnumaalast.

SK Altiuse esindaja Ann Marii Kivikas tegi kaasa kolmel alal. 100 meetri sprindis pidi pärnakas (11,69) vaid kaasmaalase Õilme Võro (11,67) paremust tunnistama. 200 meetris oli Kivikas neljas (24,14) ja pani võistlustele punkti 4x100 meetri teatejooksuga, kus aitas eestlannad (45,30) finišisse teisena.

Klubikaaslane Henri Sai lidus kaks korda 100 meetrit – korra üksi, korra tiimiga. Individuaalvõistlusel andis 10,58 pronksi, 4x100 teatejooksus teeniti 39,88ga kuldmedal.

Altiuse staieri Karl Mäe noosiks jäi neljas koht (9.28,95) 3000 meetri takistusjooksus ja viies resultaat (15.10,07) 5000 meetri jooksus.

17aastane Pärnu Kalevi kergejõustikuklubi atleet Merili Tiik pingutas 400 meetri tõkkejooksus neljanda koha (1.05,37) vääriliselt ja altiuslane Birgit Pihelgas oli 5000 meetri jooksus kuues (17.54,13). Pärnumaalane Enari Tõnström jäi 800 meetri jooksus esimesena poodiumilt välja, kui sai kirja 1.52,71.

Kui punktid kokku löödud, selgus, et õige napilt oli sel aastal Baltimaade edukaim riik Leedu, kes kogus 280 silma. Eesti oli 278 punktiga teine ja Läti 239ga kolmas.