VIDEO Vaprus sai meistriliigas valusa kaotuse, PJK on 22 matši võiduta

Pärnu Vaprus pidi taas Kuressaare paremust tunnistama.
Pärnu Vaprus pidi taas Kuressaare paremust tunnistama. Foto: Sille Annuk

Pärnu Vapruse jalgpallimeeskonnal oli kõrgliigas võimalus põgeneda tabeli viimaselt realt, ent vanale konkurendile FC Kuressaarele kaotati 0:1.

Vaprad Karud alustasid 447pealise kodupubliku ees paremini, haarates initsiatiivi. Saarelt külla sõitnud viikingid ärkasid avapoolaja keskel ja seejärel läks mäng võrdsemaks. Teisel poolajal pani Kuressaare juurde ja Vaprus vajus sügavamale kaitsesse.

Matši ainus värav sündis 88. minutil, kui pärnakad jäid palli klaarimisel hätta ja Sten Reinkort suskas Joonas Soomre tsenderduse peaga võrku. Vaprus apelleeris küll suluseisule, ent joonekohtuniku lipp jäi alla.

See oli pärnakaile Kuressaare vastu teine valus kaotus järjest. Samad tiimid madistasid omavahel eelmise nädala karikamänguski, kus Pärnu juhtis veel vahetult enne kohtuniku lõpuvilet 2:1, ent saarlased viigistasid kuuendal lisaminutil. Lisaaja ja penaltiseeria järel jäi peale Kuressaare.

Meistriliiga tabel.
Meistriliiga tabel. Foto: Kuvatõmmis

Vaprus on meistriliigas 21 mänguga kogunud kaheksa silma, mis annab viimase koha. Tallinna Legionil on kaks punkti rohkem. Kuressaare on 31 punktiga kümne võistkonna konkurentsis viies. Järgmisel reedel sõidavad pärnakad pealinna, kus neid ootab ees tiitlinõudleja FCI Levadia.

Esiliigas palliv Pärnu jalgpalliklubi (PJK) pole 22 mänguga võitu kirja saanud. Täna kaotati võõral väljakul Nõmme Unitedile 0:3. Kaheksa viigipunktiga ollakse tabelis viimased. PJK uus võimalus võitu jahtida tuleb reedel Rannastaadionil, kui Igor Prinsi juhendatav sats madistab FC Flora duubelrivistusega.