FOTOD Kahest kaks: Mihkel Kirves tuli Eesti meistriks ka tänavakorvpallis

Eesti U23 meeskond koosseisus Mihkel Kirves (vasakult), Aleksander Oliver Hint, Hendrik Eelmäe ja Robin Kivi tuli Maarjamaa meistriks 3x3 korvpallis. Foto: Basket3x3.ee

Mihkel Kirves on Eesti korvpalli kuningas. Kui mai lõpus tõstis Pärnu Sadama kapten võidutrofee taevasse saalis, siis nüüd tänavakorvpallis.

Olümpiamängude progammi kuuluvas 3×3 korvpallis selgitati Eesti meistreid kaheksas võistlusklassis. Suvises sarjas oli 16 etappi ja Tallinn Openi nimelisele lõppvõistlusele pääses iga võistlusklassi 12 paremat satsi.

Kui muidu mängitakse 3x3 korvpalli spetsiaalkattega väliväljakutel, toimus Eesti meistrivõistluste finaalturniir teist aastat järjest sisetingimustes, TTÜ spordihoones. Põhjuseks toodi nädal varem võimalikku vihmasadu, mis muudab sportimise võimatuks, ja pealinna väliväljakute nigelat seisu.

Eliitsarjas World Tour pakkusid eestlastele konkurentsi ka tiimid Hispaaniast, Leedust, Lätist ja Soomestki, kes küll Maarjamaa tiitlitele ei pretendeerinud.

Koduse meistritiitli kindlustas Team Estonia U23 sats, kes jõudis finaali, ent jäi seal alla mullugi Tallinn Openi võitnud Leedu võistkonnale Suduva-Mantiga. Kirves, Robin Kivi, Hendrik Eelmäe ja Aleksander Oliver Hint andsid Leedu proffidele kõva lahingu, ent esikohamatšis tuli valusast lõpukolmesest vastu võtta 19:21 kaotus.

Kui seis oli 19:19, tabasid leedukad lauapõrkest kaugviske.
Kui seis oli 19:19, tabasid leedukad lauapõrkest kaugviske. Foto: Basket3x3.ee

Eesti meistrivõistluste arvestuses teenis kõrgeimal tasemel teise koha Haljala NGU (Karl-Johan Lips, Jaan Puidet, Rait-Riivo Laane, Oliver Metsalu) ja pronksi G-Money (Gert Kaldmäe, Kaido Saks, Ken Karja, Sten Saaremäel).

Pärnu Sadama liider Kirves ei visanud pärast saalikorvpalli meistritiitlit pikaks ajaks jalgu seinale, vaid rassis juulis–augustis õues viiel etapil, kus tema sats tunnistas tippkonkurentsis vaid kõrgeid kohti: kolm turniiri võideti, kahel oldi teised.

Mihkel Kirves.
Mihkel Kirves. Foto: Basket3x3.ee

U15 eaklassis jäi esimesena medalita Pärnu tiim BC Javelin, kus pallisid Willem Allik, Erik Ernst Edovald, Karel Pärnpuu ja Taavi Vaikmäe. Poolfinaalis kaotati ühe punktiga (13:14) hilisemale hõbedatiimile Rae/Nyimage ja pronksimatšis KK Viimsile 6:21.

Amatööride hulgas pidi 2019. aasta Eesti tšempion BC Raeküla leppima seekord veerandfinaali kaotuse ja viienda kohaga. Lõppvõistlusel pingutasid suvepealinlaste eest Riho Kõiv, Elgar Tamsalu, Kristjan Saidla ja Aleksandr Tikka.