Pärnakad purjetavad EM-regatil medalikursil

Katariina II meeskond purjetas Euroopa meistrivõistluste esimesel etapil teise koha vääriliselt. Foto: Andrea Carloni

Pärnu jahtklubi auliikme Aivar Tuulbergi meeskond jahil Katariina II saavutas Norras Hankøs alanud avamerepurjetamise Euroopa meistrivõistluste esimesel, 144 meremiili pikkusel etapil teise koha.

Üle ööpäeva kestnud sõidul tunnistasid ORC C-klassis võistlevad pärnakad 26 konkurendi seas vaid rootslase Patrik Forsgreni Team Pro4u nappi paremust ja kolmas oli Norra jaht IBB Hendrik Tangeni juhtimisel.

Hiidlase Juss Ojala Matilda 4 alustas tiitlivõistlust neljanda kohaga ja pealinna purjetajate Shadow, mille meeskonda kuulub Pärnust pärit Janno Hool, sai seitsmenda koha.

Kapten Tuulbergi jahil sätivad soote suvepealinna seilajad Karl-Hannes Tagu, August Luure ja Peter Šaraškin, saarlane Joosep Laus, tallinlased Tobias Reiter ja Marko Lilienthal ning itaallane Lorenzo Bodini.

Nädal varem teenis Tuulbergi tiim Hispaanias Palma de Mallorcal Copa del Rey regatil ORC II grupis itaallaste Tearto Soho ja sakslaste Rivareno Gelato järel kolmanda auhinna.

Norra EM-regatil võistleb kolmes arvestuses kokku 53 meeskonda ja esindatud on kuus riiki. Vana Maailma tšempionid selguvad laupäeva õhtuks.