Roman Fosti lõpetas EMi viiendas kümnes

Roman Fosti lõpetas Euroopa meistrivõistlused 41. kohaga.
Roman Fosti lõpetas Euroopa meistrivõistlused 41. kohaga. Foto: Mihkel Maripuu

Saksamaal Münchenis alanud kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel selgusid esimesed tšempionid maratonis. 42,2kilomeetrisel distantsil tuli starti 79 meest, teiste seas suvepealinna jooksuhunt Roman Fosti.

Kodupubliku rõõmuks teenis esikoha sakslane Richard Ringer (2:10.21), kes möödus kümmekond meetrit enne finišijoont iisraellasest Maru Teferist (+0.03). Iisrael sai teisegi medali, kui pronksi pälvis Gashau Ayale (+0.09). Esiviisikusse mahtusid ka sakslane Amanal Petros (+0.18) ja prantslane Nicolas Navarro (+0.20).

Eestlastest tegi parima etteaste tõusvas joones jooksnud Tiidrek Nurme (2:12.46), kellele märgiti lõpuprotokolli 11. koht. Kaur Kivistik (2:17.51) ületas päästva lõpujoone 32. ja Fosti (2:19.34) 41. positsioonil.

Tulemuse sai kirja 62 meest.

Kaur Kivistik (vasakult), Roman Fosti ja Tiidrek Nurme said meeskondlikus arvestuses kuuenda koha. Foto: Mihkel Maripuu

Ühtlasi toimus meeskondlik võistlus, kus iga riigi kolme maratoonari ajad liideti. Kui enne EMi avaldasid eestlased lootust, et hea õnne korral on võimalik pronksmedal, saavutati viimaks kuues koht. Ihaldatud medalist jäi lahutama üle 11 minuti. Tiimide arvestuses teenis kulla Iisrael, hõbeda Saksamaa ja pronksi Hispaania.