Vinge: Õiglane võitis kümnevõistluses EM-pronksi!

EMi medalikolmik (vasakult): pronks Janek Õiglane, kuld Niklas Kaul ja hõbe Simon Ehammer. Foto: Mihkel Maripuu

Vändrast pärit Janek Õiglane kogus Saksamaal Münchenis EMil kümnevõistluses 8346 punkti, mis andis 21 osaleja hulgas kolmanda koha.

Kulla võitis sakslane Niklas Kaul, Euroopa meistri lõpptulemus oli 8545 punkti. Teise koha teenis šveitslane Simon Ehammer 8468ga.

Enne viimast ala ehk 1500 meetri jooksu juhtis 7842 punktiga Ehammer, kellele järgnesid Õiglane (7683) ja Kaul (7664). Sakslane oli kõige kõvem jooksumees, ent pidi kuldmedaliks läbima 1500 meetrit šveitslasest 27 sekundit kiiremini. Kaul (4.10,04) saigi sellega hakkama, kui edestas Ehammerit (4.48,49) üle 38 sekundi. Õiglane läbis 1500 meetrit 4.42,78ga.

Pronksimees Janek Õiglane Eesti lipuga.
Pronksimees Janek Õiglane Eesti lipuga. Foto: Mihkel Maripuu

Neljas oli rootslane Marcus Nilsson, kes kogus 8327 silma. Maicel Uibo oli 8234 punktiga viies. Kolmas eestlane Karel Tilga sai teivashüppes nulli ja katkestas.

Kümnevõistluse tegi lõpuni 15 meest. Lõplik paremusjärjestus:

Meeste kümnevõistlus.
Meeste kümnevõistlus. Foto: Kuvatõmmis

28aastasele Õiglasele oli see karjääri esimene medal täiskasvanute tiitlivõistlustelt. 2017. aasta Londoni MMil oli vändralane neljas. Medal oli tal olemas 2015. aasta U23 EMilt, kus ta teenis pronksi.