Aerutajad finišeerusid EMil teises kümnes

Joosep Karlson jäi EMil esimesena Euroopa mängude piletita.
Joosep Karlson jäi EMil esimesena Euroopa mängude piletita. Foto: Estonian Canoeing Federation

Saksamaal Münchenis toimunud aerutamise Euroopa meistrivõistlustel esindasid Eestit kaks Pärnu klubi kasvandikku: kanuumees Joosep Karlson ja süstasõitja Kevin Poljans.

Eesti esikanuutaja Karlson pääses nii 500 kui 1000 meetris poolfinaali, kust A-finaali asja polnud. 28aastane sportlane saavutas viimaks kilomeetrisel distantsil 13. ja poole lühemal 16. koha.

20aastane Poljans sai tiitlivõistluste tuleristsed 1000 meetri distantsil, ent poolfinaali ei pääsenud ja lõpetas võistluse 24ndana. 500 meetris võitles pärnakas poolfinaali koha kätte ja lõpetas oma sõidu üheksandana, mis andis kokkuvõttes 21. koha. 5000 meetri sõidus oli Pärnu aerutamisklubi liige 14.

Kevin Poljans.
Kevin Poljans. Foto: Estonian Canoeing Federation

500 ja 1000 meetris jagati välja ka järgmise aasta Euroopa mängude pileteid, mida kumbki sportlane ei teeninud. Seejuures jäi Karlson 500 meetri distantsil esimesena ihaldatud pääsmeta. Siiski püsib lootus, et 68kordne Eesti tšempion selle pileti saab, sest osal sportlastel on käes topeltpääse ja sõltub, kuidas need ümber jagatakse.