L, 26.11.2022

Ukraina sõjapõgenike lapsed teevad keeleõppes edusamme

Johanna Roos
Ukraina sõjapõgenike lapsed teevad keeleõppes edusamme
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
President Alar Karis käis kevadel külas Tammsaare koolis, kus hakkab sügisel õppima üle saja Ukraina lapse.
President Alar Karis käis kevadel külas Tammsaare koolis, kus hakkab sügisel õppima üle saja Ukraina lapse. Foto: Presidendi kantselei

Sügisel kuulevad Pärnumaal koolikella sajad Ukraina sõjapõgenike lapsed. Suvepealinnas läheb enim lapsi Tammsaare kooli. 

Pärnu Tammsaare kooli direktori Riho Alliksoo andmetel hakkab nende majas tarkust taga nõudma üle saja ukrainlase. Olgugi et koolijuht oli veel puhkusel, ütleb ta, et kool on valmis kõiki ukraina lapsi vastu võtma. “Korraldame neile õpet kas keelekümblus- või tavaklassis, täiendavad eesti keele tunnid – nagu seadus ette näeb,” selgitas Alliksoo, tõdedes, et õpetajaidki on juurde palgatud. “Toetume oma kevadisele kogemusele, kuidas neid asju tuleb korraldada.” 

Ukraina laste arv Tammsaare koolis on kasvanud: eelmisel aastal õppis neid seal 80 ringis. Siiski ei ole kõik neist sõjapõgenikud. Alliksoo sõnutsi õpib neil varemgi uussisserändajatena (Eesti haridussüsteemis alla kolme aasta olnud, õppekeelest erineva ema- või kodukeelega õpilane) tulnud noori. “23 või 26 on neid,” täpsustas direktor. “Ukrainlased on kuidagi leidnud meie kooli, jah.” 

Märksõnad
Tagasi üles