R, 30.09.2022

Galerii ⟩ Getoromantika moondus konteksti muutudes õuduseks

Anu Jürisson
, kultuuritoimetaja
Getoromantika moondus konteksti muutudes õuduseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Indrek Aavik, Edgar Juhkov ja Anni Mets avasid Pärnu linnagaleriis kunstnike majas oma ühisnäituse “Varastatud tähendused”.
Indrek Aavik, Edgar Juhkov ja Anni Mets avasid Pärnu linnagaleriis kunstnike majas oma ühisnäituse “Varastatud tähendused”. Foto: Alar Raudoja

Pärnu linnagalerii peaadministraator Piret Bergmann tõdes vaiksel kesknädalal kunstnike majas uut maalinäitust “Varastatud tähendused” avades, et esmapilgul ei saagi aru, et tegu on kolme eri autoriga, värvigamma, vorm ja sisu on nii ühtne.

Selgus, et tegemist ongi kolmeliikmelise noorte sõpruskonnaga, kel kujunenud harjumuseks koos linna peal joonistamas-maalimas käia. Nii on üsna loomulik, et üksteisega kõrvuti paberil või lõuendil nohistades ja juttu ajades jagatakse loomingulisi ideidki.

“Sõbrad jah, me Indrekuga oleme juba oma kümme aastat sõbrad ja Anniga viis aastat. Olime Indrekuga kursavennad ülikoolis,” selgitas Edgar Juhkov. Indreku teine nimi on Aavik ja Annil Mets.

“Tartus oli esimene Drink and Draw üritus, mida üks mu kooliõde korraldas, ma läksin siis just Pallasesse õppima. Ja siis need tüübid olid ainsad, kes pärast ürituse ametlikku lõppu veel sinna joonistama jäid ja ma lihtsalt sadasin neile lauda,” meenutas Mets. “Sellest ajast saadik me oleme koos joonistanud.”

Märksõnad
Tagasi üles