Roman Fosti tegi Tallinna maratonil kübaratriki

Roman Fosti triumfeeris poolmaratonil.
Roman Fosti triumfeeris poolmaratonil. Foto: Jarek Jõepera

Tallinna maratoni programm algas laupäeval 21,1kilomeetrise jooksuga, mille võitis pärnakas Roman Fosti.

Suvepealinlane jooksis suurema osa poolmaratonist koos Keenia semu Ibrahim Mukungaga, ent vahetas viimastel kilomeetritel käiku ja võidutses ajaga 1:06.39. Mukunga jõudis finišisse 34 sekundit hiljem. Pronksi pälvis norrakas Magnus Sirnes Hjellum (1:08.07), naistest oli parim marokolanna Soukaina Atanane (1:14.55).

Fosti on nüüd Eesti suurimal jooksuüritusel triumfeerinud kõigil kolmel distantsil: poolmaratoni kõrval ka kümne- ja 42,2kilomeetrisel mõõduvõtul.

Poolmaratonil sai tulemuse kirja 2174 spordisõpra. Esimese saja hulka pääses neli jooksjat, kes märkisid oma elukohaks Pärnumaa: Martin Tarkpea oli 30. (1:16.30), Jaanus Mäe 45. (1:19.19), Aivar Jakobson 93. (1:24.18) ja Mikk Jakobson 98. (1:24.34). Siinsetest naistest oli väledaim Mirtti Verbitskas (1:31.32), kes saavutas üldarvestuses 210. koha.

Kümnekilomeetrise Tallinna sügisjooksu võitis Tiidrek Nurme, kellele mõõdeti aeg 29.39. Parim pärnumaalane oli 46. koha teeninud Risto Kaljund (38.01). Tulemuse sai kirja 2430 jooksjat.

Maratoni võitis Keenia esindaja Jonathan Yego Kiptoo, kes sai kirja 2:12.44. Eesti meistriks krooniti Leonid Latsepov (2:18.50), kes oli üldarvestuses kolmas. Pärnumaalastest oli kiireim 26. koha teeninud Eero Heinmets, kellele mõõdeti 2:46.59. 100 hulka pääses veel 60ndana lõpetanud Rait Mänd (2:58.38). Pärnumaa naistest oli väledaim Riina Rahuoja (3:36.22). Starti tuli 1592 osalejat.