Noored merekarud purjetasid kodulahel pjedestaalile

Andrias Sepp (sinises) nautis kodulahel ILCA 4 klassis regativõitu.
Andrias Sepp (sinises) nautis kodulahel ILCA 4 klassis regativõitu. Foto: Eesti Jahtklubide Liit

Pärnu lahel kolm päeva kestnud rahvusvahelise sügiregatil selgus paremus kolmes paadiklassis.

“Seekord saime ilmataadi endale liitlaseks, soe ilm ja mõnusad idakaarest puhunud tuuled lubasid kõigile klassidele korraldada üheksa võistlussõitu, millest kaks halvemat läks mahaarvamisele, rääkis regati võistlusjuht Jüri Sõber.

Juunioride klassis ILCA 4 pani oma paremuse maksma Pärnu jahtklubi purjespordikooli kasvandik Andrias Sepp, teiseks tuli Rasmus Randmäe Rein Ottosoni pujespordikoolist ja kolmanda auhinna vääriliselt seilas Tallinna kalevlanna Romi Safin. Kaks nädalat tagasi Eesti meistriks tulnud pärnakas Karel Ratnik pidi seekord leppima neljanda kohaga.

“Esimest hooaega ILCA 4 klassis võistlev Andrias tõestas taas, et Optimistist välja kasvanud andekad noored suudavad väga kiiresti suurema paadiga kohaneda,” märkis kodulinnas noori merekarusid koolitav Elise Umb.

Optimisti klassis jahtis Pärnu sügisregati auhindu 104 noort merekaru.
Optimisti klassis jahtis Pärnu sügisregati auhindu 104 noort merekaru. Foto: Eesti jahtklubide liit

Kuni 16aastaste Optimisti klassis oli 104 konkurendi seas parim Rein Ottosoni õpilane William Liiv, pjedestaali teisele astmele purjetas kalevlane Alexander Eberle ja kolmandaks tuli Ott Richard Hääl Hara seilamise seltsist. Õrnema soo nooremate esindajate seas tegid puhta töö Pärnu piigad: regati võitjaks kuulutati Leene Väliste, teise koha saavutas Elisabeth Veenpere ja kolmanda auhinna teenis Lisanna Kasenurm.

Zoom8-klassis nautis Pärnus võidurõõmu pealinna neiu Elisabeth Ristmets, teiseks tuli Kaito Haamer Uku Kuuse purjespordikoolist ja kolmas oli Britta Maipuu Kalevi klubist.