Pärnu motosportlastel oli tegus nädalavahetus

Pärnu motoklubi krossiäss Harri Kullas kihutas Briti meistrivõistluste finaaletapil esimese auhinna vääriliselt. Foto: Lee Webber

Pärnu motoklubi sportlane Harri Kullas võitis Landrake’i rajal Briti motokrossi meistrivõistluste viimase etapi, Jörgen-Matthias Talviku teenis kolmanda auhinna.

MX1-klassis võistleval Kullasel oli enne viimast etappi väike lootus võitjaks tõusta, kuid selleks olnuks vaja sarja liidri Tommy Searle ebaõnne. Esimeses sõidus haaras liidrirolli Searle, kuid juba paari ringi järel tõusis pärnakas võistlejate rivi ette. Esimesena finišisse tuisanud Kullase järel sai teise koha Searle ja kolmas oli Josh Gilbert. Teises sõidus pääses taas stardist kõige paremini minema Searle, kannul Kullas ja Gilbert. Mõne ringi järel möödus Gilbert nii Kullasest kui Searlest ja asus sõitu juhtima. Meie mees sai samuti Searlest mööda ja võttis sisse teise koha. Liidrile tugevat survet avaldanud Kullas pidas Gilbertiga esikoha nimel kõva võitluse, kuid pidi lõpuks tunnistama briti nappi paremust, kolmandana jõudis finišisse Conrad Mewse. Viimases sõidus riske vältinud Searle sai neljanda koha, millest piisas, et hooaja kokkuvõttes esimeseks tulla.

Etapi kokkuvõttes sai 47 punktiga esikoha Kullas, järgnesid Gilbert 45 ja Searle 40 punktiga. Sarja kokkuvõttes kogus Searle 364 punkti, hõbeda teeninud Kullase kontole kanti 356 ja pronksi saanud Shaun Simpsonile 301 silma.

Pärnu motoklubi kasvandik, 14aastane Carita Lomp võitis põhjanaabrite tšempionaadil pronksmedali. Foto: Rauno Kais

“Väga hea oli lõpetada hooaeg Suurbritannias etapivõiduga,” märkis Kullas, lisades, et loodab järgmisel aastal juba esimesteks võistlusteks heas vormis olla.

MX2-klassis võistlev Jörgen-Matthias Talviku saavutas kahe sõidu kokkuvõttes James Carpenteri ja Dylan Walshi järel kolmanda koha.

Vaid kolmel etapil osalenud noor pärnakas tõusis hooaja kokkuvõttes 109 punktiga 13. kohale. MX2-klassis võitis meistritiitli 276 punktiga John Mewse, järgnesid 270 punktiga Carpenter 270 ja ja 223 punktiga Tom Grimshaw.

14aastane pärnulanna Carita Lomp saavutas Imatra rajal Soome motokrossi meistrivõistluste viimasel etapil kahe sõidu kokkuvõttes neljanda koha, mis andis põhjanaabrite naiste tšempionaadil pronksikarva medali. Kullale tuli Melissa Mäntylä ja hõbeda teenis Noora Uro.

Leedu meistrivõistluste etapil Pakruojisi krossirajal võistelnud Kevin Saar pidi leppima neljanda kohaga.

“Kvalifikatsioon ja teine sõit läksid suurepäraselt, kuid esimese sõidu kolmandal ringil murdus quad’il tagavõll,” rääkis viiekordne Euroopa meister, kes nimetas juhtunut õnnelikuks õnnetuseks, kuna pääses kukkumisest.

Vana Maailma krossiradade valitseja teatas, et lubab endale pisikese puhkuse enne septembri viimasel nädalavahetusel toimuvat Rahvuste krossi Tšehhis.