Piirojad võtsid Kilingi-Nõmme kolme koolimaja jooksul kolm võitu neljast

Karl Hütt
Anu Piiroja oli kiireim naine, kulutades 9,5 kilomeetri läbimiseks 35 minutit ja 29 sekundit. Foto on illustratiivne. Foto: Jüri Looring

Kolme koolimaja jooksul läbitakse umbes 4,75 kilomeetri pikkune ring, mida on soovi korral võimalik joosta ka kaks korda. Teistest jooksuvõistlustest erinevalt võivad jooksjad ühel ajal osaleda mõlemal, nii 4,75- kui 9,5kilomeetrisel distantsil (läbides kaks ringi).

Pikemal võistlusmaal oli kiireim Jaanus Mäe. GoRunTartu nime alla koondunud Tartu jooksuüritusi korraldav Mäe läbis 9,5 kilomeetrit ajaga 32.41. Napilt, vaid kolme sekundiga kaotas Mäele Alari Lumberg (Anu Jooksutrennid, 32.44). Kolmanda koha pälvis Lumbergi klubikaaslane Rait Mänd (33.18).

Anu Jooksutrenne vedav Anu Piiroja oli kiireim naine, kulutades 9,5 kilomeetri läbimiseks 35 minutit ja 29 sekundit.

Naistest sai teise koha Ege Lii Luik (Kaisa Kuke jooksutiim), kaotust võitjale kogunes ligikaudu kolm minutit (38.26). Kolmas naine, Lii Zerel, jäi eelmisest maha kolme minutiga (41.57).

4,75 kilomeetri pikkune võistlusmaa oli märksa konkurentsitihedam. Erinevalt pikast distantsist, mille lõpetas vaid 13 jooksjat, läbis pool maad koguni 234 võistlejat.

Sel distantsil võtsid Piirojad kaks võitu – Raio oli kiireim mees (15.46) ning Anu kiireim naine (17.29).

Pikema võistlusmaa kaks kiireimat meest olid 4,75kilomeetrisel rajal vastavalt teine ja kolmas.

Naistest sai 9,5kilomeetrisel distantsil teise koha pälvinud Luik ka 4,75 kilomeetri pikkusel teise koha. Kolmas oli Kätlin Maiste.

Kilingi-Nõmme gümnaasium tähistab sealse koolimaja aastapäeva sportlikult – alates 2011. aastast toimub pidupäeval jooksuvõistlus, millest osavõtt on kõigile tasuta.