E, 2.10.2023

GALERII ⟩ Raekojas avatud näitus tutvustab Soome kunsti

Anu Jürisson
, kultuuritoimetaja
Facebook
Comments
Näituse avas soome kunstnike kollektiivne performance, mille käigus Mari Sydänmaanlakka kadus kogu tillukese ruumi põrandat katnud VHS-lintide alla: “Muteerumine salvestuseks. Meie mälestused on erinevad ja painduvad. Salvestus on faktiline. Palun laske mul jääda. Katke mind iseendaga.”
Näituse avas soome kunstnike kollektiivne performance, mille käigus Mari Sydänmaanlakka kadus kogu tillukese ruumi põrandat katnud VHS-lintide alla: “Muteerumine salvestuseks. Meie mälestused on erinevad ja painduvad. Salvestus on faktiline. Palun laske mul jääda. Katke mind iseendaga.” Foto: Alar Raudoja

Pärnu linnagaleriis raekojas avatud “ART TUBE 2” on kunstist tulvil kiirtee, mis juba teist korda transpordib Soome kunstiloomingut naaberriigi näitusepindadele, seekord Helsingist Pärnusse.

Helsingi kunstnike liidu näituse kuraatorid on maalikunstnikud Satu Kalliokuusi ja Mika Vesalahti, kelle jutu järgi on see hea võimalus tulla vaatama, kui väga erineb Soome kunst sellest, millega Eestis ollakse harjunud.

Esimene ehk “ART TUBE 1” näitus vältab septembrist oktoobri lõpuni Tallinnas Kadrioru galeriis.

Tegu on Eesti maalikunstnike liidu ja Helsingi kunstnike liidu omavahelise koostööga, mis on tekkinud HAA Europe’i projekti raames ning võimaldanud uusi vorme Soome piiriülese partnerluse edendamiseks. Kevadel oli Art Tube’i näitustele avatud taotlusvoor, mille käigus otsiti näitustele uusimaid töid, mis hõlmaksid Helsingi autorite nii eksperimentaalsemat kui traditsioonilisemat loomingut.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles