L, 26.11.2022

Galerii ⟩ Kunstiõpetajad tõid muusadena välja oma loomingu

Anu Jürisson
, kultuuritoimetaja
Kunstiõpetajad tõid muusadena välja oma loomingu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Näitusel “Õpetlikud muusad” astuvad üles Pärnu kunstide kooli õpetajad, et tiivustada oma õpilasi isikliku loomingu kaudu. Pildil kooli direktor Kristel Kallau (paremal) ja õpilane Karmen Käär.
Näitusel “Õpetlikud muusad” astuvad üles Pärnu kunstide kooli õpetajad, et tiivustada oma õpilasi isikliku loomingu kaudu. Pildil kooli direktor Kristel Kallau (paremal) ja õpilane Karmen Käär. Foto: Urmas Luik

Nime Õpetlikud Muusad on Endla teatrigaleriis omale teist aastat võtnud Pärnu kunstide kooli õpetajad, kes enda mõtteid ja tundeid aasta jagu lõuendile-paberile pannud, et näidata oma peidetud poolt.

Kuivõrd mõtlevad õpilased, lapsevanemad või isegi kolleegid, et neile teada ja armsale õpetajale pole pedagoogiamet sugugi ainuke roll, vaid selle kõrval on kunstiõpetaja ka kunstnik? Astudes kunstiõpetaja kui kunstniku hingemaailma, võime avastada täiesti teise inimese ja uue inspiratsiooniallika.

Ühisnäitusega tulevad õpetajad välja teist korda, esimene samalaadne väljapanek tehti mullu sügisel.

“Tahaksime tõesti luua traditsiooni, et oktoobris, kui on õpetajatele pühendatud kuu ja 5. oktoobril õpetajate päev, me korraldame oma õpetajatega, kes ühtlasi on andekad kunstnikud, ülevaatenäituse, et anda neile isikliku loomingu näitamise võimalus,” rääkis kooli õppejuht Lee Press. Siin saab näidata seda külge, et õpetaja ei ole ainult õpetaja, vaid ühtlasi loomeinimene, kes mõtleb selles võtmes ja vaimus, kui juhendab omakorda noori.

Märksõnad
Tagasi üles