Kui vajate uut perearsti

, Tervisekassa perearstiabi peaspetsialist
Copy
Peamine proovikivi tervishoius on praegu see, et inimene saaks perearsti jutule võrreldes varasemaga palju ­kiiremini.
Peamine proovikivi tervishoius on praegu see, et inimene saaks perearsti jutule võrreldes varasemaga palju ­kiiremini. Foto: Postimees

Kõige rohkem tekib ­vajadus uue perearsti järele seetõttu, et olemas­olev läheb pensionile. Oleme olukorras, kus mitusada perearsti on pensioniealised ja võivad peagi töölt lahkuda. Keskmiselt läheb aasta jooksul pensionile paarkümmend tohtrit, ent lähiajal võib see arv hüppeliselt kasvada.

Vajadus uue perearsti järele võib tekkida ka siis, kui senise arsti tegevuskoht muutub. Seda tuleb ette rohkem suuremates linnades, sest perearstid eelistavad tööle minna moodsatesse tervisekeskustesse, kus nad saavad oma patsientidele pakkuda kvaliteetsemat teenust suurema meeskonnaga.

Perearstiabi kättesaadavus peab ­olema inimestele igal juhul tagatud. ­1. juulist võttis tervisekassa tervise­ametilt üle perearstiabi korralduse. Kui ­perearst lõpetab oma nimistuga töö, on tervisekassa ülesanne korraldada nimistule uue perearsti leidmiseks konkurss. Kui perearsti ei õnnestu konkursi tulemusel leida, otsitakse kohapeale asendusarst, kes aitab patsientide tervise­muresid lahendada. Praegu on asendusarst ligemale 60 nimistul kogu Eestis.

Tagasi üles