K, 30.11.2022

Ajarännak voodist voodi: Pärnu muuseumis avati tõeliselt haigutama ajav näitus

Anu Jürisson
, kultuuritoimetaja
Ajarännak voodist voodi: Pärnu muuseumis avati tõeliselt haigutama ajav näitus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Näituse avas üle-eestilise tütarlastekoori Ilmalilled ja Pärnu naiskoori Leelo unelaulude kontsert “Kus me lähme vasta ööda ...”.
Näituse avas üle-eestilise tütarlastekoori Ilmalilled ja Pärnu naiskoori Leelo unelaulude kontsert “Kus me lähme vasta ööda ...”. Foto: Jüri Looring

Armsatest unelauludest hirmsate luupainajateni, voodikaaslastest (kirpudest, lutikatest ja kaasinimestest) lõunauinakuteni ja ihu pesust voodipesuni. Pärnu muuseumi uus näitus “Une hõlmas” pajatab loo sellest, millega tegeleme neli kuud aastast – magamisest.

Näituse villastes sokkides avanud üle-eestilise tütarlastekoori Ilmalilled ja Pärnu naiskoori Leelo lauljate pea tunnipikkusel unelaulude kontserdil “Kus me lähme vasta ööda ...” istusid esireas ruudulistes pidžaamades ja tuhvlites kuulajad.

Ning kui 125aastase muuseumi juubelinäitusel läinud sügisel norskas (kunsti- ja fotokoguhoidja Indrek Aija võlukunsti abiga) vahetpidamata üks valvuritädi, siis nüüdsel unenäitusel on norskajaid ja unehõlmas pikutajaid juba hulgi.

Märksõnad
Tagasi üles