Pärnulanna jooksis 100 kilomeetrit taas medalivääriliselt

Raeküla kooli arendusjuht ja õpetaja Marjaliisa Umb teenis tänavu teise koha. Tunamullu arvas purjetaja, et pikki, üle 50kilomeetrisi jookse on tal kogunenud 15 ringis. Foto: Võru Spordiliit

Ultrajooksja ja purjetaja Marjaliisa Umb teenis Haanja 100 kilomeetri jooksul üldarvestuses viienda ja naistest teise koha.

Haanja puhke- ja spordikeskuses tiirutati 15 korda 6,67kilomeetrisel künklikul metsarajal, kus iga ringi kohta kogunes 125 tõusumeetrit. Eesti raskeimal 100 kilomeetri jooksul startis laupäeva hommikul kell seitse 74 julget, kellest 38 suutis ajaliimidi ehk 15 tunniga ihaldatud vahemaa läbida.

Haanja rada pole lihtsamate killast.
Haanja rada pole lihtsamate killast. Foto: Võru Spordiliit

Esimesena jõudis üle lõpujoone Saaremaa mees Kaur Alle, kel kulus pika distantsi läbimiseks 9:42.29. Teisena oli finišis Elmo Soomets (10:08.34) ja kolmandana kiireim naine Julia Rakitina (10:42.00). Neljas koht läks Lätti Peteris Cabulisele (10:50.57) ja viiendana, naistest teisena oli päral Anu jooksutrennide esindaja Umb, kellele mõõdeti 10:58.01. Järgmisi tuli oodata juba pool tundi.

Marjaliisa Umb.
Marjaliisa Umb. Foto: Võru Spordiliit

Umb oli hõbedal ka mullu ja tunamullu. 2016. ja 2018. aastal õnnestus neljakordsel Eesti parimal naispurjetajal Haanja pikamaajooks võita.

Seekordse maratoni võttis ette 28 jooksusõpra, kes kõik ka finišisse jõudsid. Pärnumaalane Jane Vain (5:36.08) saavutas naiste hulgas neljanda koha.