Suvepealinna krossijooksjad aitasid koondise võidule

Pärnakaid esindasid Lätis Viola Hambidge (vasakult), Birgit Pihelgas ja Naomi Toomenurm. Foto: Erakogu

Pärnu spordikooli ja SK Altiuse välejalad Naomi Toomenurm, Viola Hambidge ja Birgit Pihelgas aitasid Eesti koondisel teenida Lätis Balti võistkondlikel murdmaajooksu meistrivõistlustel esikoha.

Cēsise lähistel Āraiši külas võeti mõlema soo arvestuses mõõtu nii U16, U18, U20 kui täiskasvanute võistlusklassis. Iga riik pani välja neli sportlast, niisiis startis igas jooksus 12 atleeti.

Siinsetele jooksjatele kujunes edukaimaks U16 vanuseklass, kus Toomenurm läbis kaks kilomeetrit 7.28ga ja teenis hõbemedali. Võitjast, lätlanna Sibilla Vanadziņast jäi Romet Mihkelsi õpilane maha 11 sekundiga.

Treener Romet Mihkels jälgib hoolealuse Naomi Toomenurme jooksu.
Treener Romet Mihkels jälgib hoolealuse Naomi Toomenurme jooksu. Foto: Guntis Bērziņš

U18 vanuseklass lidus raskel rajal kolm kilomeetrit ja Hambidge oli 12.39ga kümnes. Naised läbisid kuus kilomeetrit ja Pihelgasele (25.53) märgiti lõpuprotokolli samuti kümnes resultaat. Seejuures tuli Pihelgas järgmisel päeval starti Pärnu rannajooksulgi ja saavutas kümnekilomeetrisel distantsil 158 naise hulgas esikoha.

Eestlased teenisid Lätis neli individuaalset meistritiitlit ja kolmes vanuseklassis saavutati kolmikvõit. Viimaks, kui kõik punktid said kokku loetud, selgus, et Eesti kogus võitjana 137 silma. Läti saavutas teisena 118 ja Leedu kolmandana 105 punkti.

Eesti koondis.
Eesti koondis. Foto: Guntis Bērziņš

Läti võistlusega tõmmati selleks aastaks Balti meistrivõistlustele joon alla. Eestlastele kujunesid tänavused kolme riigi võistlused üliedukaks, sest esikoht teeniti kõigil kaheksal tšempionaadil.