Jaanus Tamkivi: Vastus avalikule pöördumisele

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Jaanus Tamkivi.
Jaanus Tamkivi. Foto: Peeter Langovits.

Keskkonnaministeeriumile adresseeritud 1. detsembri 2008 kirjas paluti ministeeriumi seisukohta Eesti riigi veemajandusprobleemide lahendamise, eelkõige Sindi paisu asjus seoses Euroopa Liidu direktiivide rakendamisega.


Keskkonnaministeerium on algatanud projekti ”Vooluveekogude ökoloogilise kvaliteedi parandamine“, mis muu hulgas hõlmab Sindi paisu. Eelprojekteerimise ja keskkonnamõju hindamise käigus vaadeldi seitset alternatiivi, kuidas tagada siirdekaladele vaba liikumine Sindi paisust ülesvoolu. Käesoleva aasta esimeses kvartalis on kavas sobiva lahenduse leidmiseks korraldada läbirääkimised paisude omanike, teiste hulgas Sindi paisu omanikuga.



Kuna Eesti on Euroopa Liidu liige, kujundab Eestis riigi veemajandust Euroopa Liidu veepoliitika raamdirektiiv, mille põhieesmärk on tagada aastaks 2015 kõikide Euroopa riikide pinnavete, kaasa arvatud ranniku- ning põhjavete hea seisund.



Jõge loetakse heas seisundis olevaks juhul, kui selles on muu hulgas tagatud jõeelustikule võimalus liikuda piki jõge üles ja alla.



Vooluveekogude projekt aitab saavutada Pärnu jõe hea seisundi ning vältida veepoliitika raamdirektiivi põhimõtete eiramisest tulenevaid sanktsioone.



Keskkonnaministeerium on teadlik Sindi paisu omaniku huvidest, kuid soovib kaaluda alternatiivseid lahendusi. Ühena võimalustest on mõeldav Sindi paisu võõrandamine, kuid omaniku hinnapakkumine ei ole kahjuks riigile vastuvõetav.



Praegu jätkuvad läbirääkimised, et leida kompromiss, mis rahuldaks kõiki huvigruppe, kuid aitaks täita Euroopa Liidu veepoliitika raamdirektiivi põhimõtteidki.

Tagasi üles