E, 4.12.2023

Toomas Kivimägi ⟩ Investeerimine on lihtne

Toomas Kivimägi
, Riigikogu liige (Reformierakond)
Facebook
Comments
Kõrge inflatsiooni tingimustes pole just parim mõte hoida raha pangahoiusena või sukasääres.
Kõrge inflatsiooni tingimustes pole just parim mõte hoida raha pangahoiusena või sukasääres. Foto: Eero Vabamägi

Tehniliselt. Otsuste tegemine on mõnevõrra keerulisem ja eeldab vaba raha olemasolu. Alustan siiski hoiatusega: investeerimine on küll üks (väheseid) võimalusi leevendada inflatsiooni negatiivset mõju, aga börsil kaubeldes on risk ka raha kaotada.

Olen viimase kümne kuuga kaotanud börsil kümneid tuhandeid eurosid … Venemaa sõda Ukrainas, materjalide defitsiit, intressimäärade ja hindade järsk tõus ei meeldi börsile. Tagajärjeks nõndanimetatud karuturg, kus kogu maailma börsid on tippudest kümneid protsente kukkunud. Masendav, kuid olen samas olukorras juba kaks korda olnud. Kui jäid müügiga hiljaks, ära paanitse: aeg parandab haavab ja kui majandus taas tugevamatel jalgadel, särab börsigi kohal päike (nagu mullu).

Kui langenud hinnad on halb uudis neile, kes börsil on, siis on see väga hea uudis neile, kes tulevad: nad saavad sama kaupa (aktsiaid) märksa odavamalt. Näide: kui panga aktsia maksis eelmise aasta novembris 4,53 eurot, siis praegu saab selle 3,23 euroga ehk pea kolmandiku odavamalt. Kusjuures kaup pole  grammigi kehvem kui aasta tagasi, pigem parem.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles