L, 28.01.2023

Vanalinna põhikooli 120aastasse majja sisenedes satub erilisse õhustikku

Sirle Matt
, reporter
Vanalinna põhikooli 120aastasse majja sisenedes satub erilisse õhustikku
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pärnu vanalinna põhikooli direktori Pille Tahkeri lemmik on Pühavaimu 19 asuv väiksem maja, kus sees kooli võimla, väikeklassid ja püssirohukeldris raamatukogu.
Pärnu vanalinna põhikooli direktori Pille Tahkeri lemmik on Pühavaimu 19 asuv väiksem maja, kus sees kooli võimla, väikeklassid ja püssirohukeldris raamatukogu. Foto: Mailiis Ollino

Viis aastat tagasi, kui peeti Pärnu Vanalinna põhikooli juubelit, astus koolimajja sisse endine õpilane, kel vanust julgelt üle 85 aasta. Ta soovis minna keemiaklassi. Klass oli lukus, aga Vanalinna põhikooli direktor Pille Tahker pakkus külalisele lahkelt ukse võtit.

Endised õpilased käivad ikka koolimajast läbi ja vilistlase soovis polnud midagi erilist. Vanahärra rehmas käega ja andis sealsamas Tahkeri kätte vana mikroskoobi, mille ta oli aastakümneid tagasi koolipoisina, juba enne teist maailmasõda, koolist võtnud. Tahker ei jõua siiani ära imestada, et mikroskoop seisis kogu selle aja, üle 70 aasta kellegi kodus ning leidis täiesti terve ja säilinuna taas tee tagasi koolimajja.

Mikroskoop jõudis mitmekümne aasta järel kooli tagasi.
Mikroskoop jõudis mitmekümne aasta järel kooli tagasi. Foto: Mailiis Ollino
Märksõnad
Tagasi üles