Alev tegi MK-sarja avaetapil karjääri parima tulemuse

Alvar Johannes Alev.
Alvar Johannes Alev. Foto: Tairo Lutter

Alvar Johannes Alev saavutas Soomes Rukal murdmaasuusatamise MK-sarja avaetapil meeste 20 kilomeetri vabatehnika jälitussõidus 20. koha. Tori vallast Jõesuu külast pärit 29aastane sportlane alustas mõõduvõttu 33. kohalt (+1.27,4).

Alev oli poolel maal 15-liikmelises grupis, mis võitles kohtadele alates 12ndast. Mida aeg edasi, seda enam hakkas mehi sealt pudenema, ent pärnumaalane püsis grupis. Veel 14,3 ja 17,6 kilomeetri vaheajapunktis oli Alev 15., ent andis lõpuga mõne koha ära ja tuli üle lõpujoone 20ndana.

Võitjale, norrakas Johannes Høsflot Klæbole, jäi ta eestlaste parimana alla 56,6 sekundiga. Martin Himma oli 22. (+58,9).

Lõpuprotokoll.
Lõpuprotokoll. Foto: Fis

See on Alevi karjääri parim koht MK-sarjas. Varasem tipptulemus oli 40. koht, mille sportlane saavutas aasta alguses Rootsis Faluni 15 kilomeetri vabatehnikasõidus.

Ühtlasi polnud Alev varem punktikohale jõudnud. Alates sellest hooajast teenivad punkte 30 asemel esimesed 50. Niisiis oli Alev punktikohal eilegi, kui saavutas 10 kilomeetri eraldistardist klassikasõidus 33. tulemuse.

Alev sai eilse eest 18 ja tänase eest 42 silma. 60 punkti annab MK-sarjas 37. koha. Himma teenis nädalavahetusega 24., 20. ja 22. koha ning on 114 silmaga kokkuvõttes 15.

MK-sarja teine etapp on kavas järgmisel nädalavahetusel Lillehammeris, kus pärnumaalane sõidab 10 kilomeetrit vabatehnikat ja seejärel 20 kilomeetrit ühisstardist klassikat.