N, 2.02.2023

GALERII JA VIDEO ⟩ Spordikooli noored tõusid täiskasvanute meistrivõistlustel neljal korral pjedestaalile

Märt Pilme
, reporter
Spordikooli noored tõusid täiskasvanute meistrivõistlustel neljal korral pjedestaalile
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Aurelia Roos pingutas hõbeda ja pronksi vääriliselt.
Aurelia Roos pingutas hõbeda ja pronksi vääriliselt. Foto: Eesti Ujumisliit/Aleksei Vorontsov

Pärnu spordikooli ujumisnoored pälvisid Kohtla-Järvel Eesti lühiraja meistrivõistlustel täiskasvanute konkurentsis neli medalit ja tegid niisama palju linna rekordeid.

Aurelia Roosi auhinnakapp täienes hõbe- ja pronksmedaliga. 18aastane pärnakas pälvis teise koha 100 meetri vabaltujumises, kui sai kirja 57,40. Annika Vainikki linna rekordist jäi lahutama 0,03 ja viis aastat vanema Alina Vedehhova (Garant) Eesti meistrivõistluste kullatulemusest 0,33 sekundit. 50 meetri liblikujumises oli Roosi pronksine resultaat 27,88.

Aurelia Roos.
Aurelia Roos. Foto: Eesti ujumisliit/Aleksei Vorontsov

Veel jõudis Roos finaali kolmel alal: 50 meetri vabaltujumises (26,19) uuendas ta enda nimele kuuluvat linna tippmarki ja jäi esimesena pjedestaalilt välja. Neljanda kohaga tuli leppida ka 100 meetri kompleksujumises, sama pikal distantsil liblikas oli Roos kuues.

Kahel korral kerkis pjedestaalile ka Laura Tammik. 17aastane sportlane oli kolmas nii 200 meetri vabaltujumises (2.09,32) kui 400 meetri kompleksujumises (5.06,88). Viimane resultaat tähendas Pärnu rekordit, mis varem oli Vainikki käes. Temagi pääses veel kolmel alal finaali: 200 meetri kompleksujumises oli ta neljas, poole lühemal viies ja 100 meetri vabaltujumises kuues.

Laura Tammik.
Laura Tammik. Foto: Eesti ujumisliit/Aleksei Vorontsov

Eesti meistrivõistlustel esindas pärnakaid kümme poissi ja viis tüdrukut. 15aastane Dmitri Sillaste pääses viiel alal finaali ja tema parimaks lõpptulemuseks jäi 200 meetri liblika viies koht (2.11,62). Kõva rekordiparandusega napsas ta Remi Tammikult linna juunioride tipptulemuse. 100 meetri liblikujumise üheksas tulemus (58,42) tähistas samuti Pärnu juunioride rekordit.

200 meetri seliliujumises saavutas 17aastane Remi Tammik neljanda koha. Kümne hulka pääses pärnakatest veel 17aastane Raido Vainikk, kes oli nii 50 kui 100 meetri seliliujumises üheksas.

Spordikooli treener Marika Tikkerbär ei hakanud kedagi eraldi esile tooma. “Rekordid ja finaalikohad räägivad ise enda eest,” vastas kogenud juhendaja. “Kuna tegu on täiskasvanute meistrivõistlustega, milleks noored ja juuniorid ekstra ei valmistunud, oli tulemus eriti rõõmustav. Tuli rekordeid ja ujujad said kogemusi finaalides, mis on alati eesmärk.”

Viimase päeva finaalosa (alates 6:33.30):

Märksõnad
Tagasi üles