N, 2.02.2023

Galerii ⟩ Kaks inimelu nõudnud põleng võis alguse saada pikendusjuhtmest

Kaks inimelu nõudnud põleng võis alguse saada pikendusjuhtmest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1

Häädemeeste valla sadakonna elanikuga Urissaare küla tabas täna varahommikul tragöödia, kui majapõlengus hukkus kaks meest.

Naaber Piia, kelle kodu asub õnnetuskohast umbes 200 meetrit eemal, teadis rääkida, et Andra-nimelises talus elanud üksikule pensionieas Kalevile oli eelmisel õhtul tulnud külla sõber, kes muidu elab Tallinnas, aga kel ostetud Häädemeestele suvekodu.

“Mul mees käis kella kolme–nelja ajal vetsus ja nägi aknast oranžikat kuma, aga arvas, et külaline ju majas ja lihtsalt tuled põlevad,” rääkis Piia. “Viie–kuue vahel läks mees aga kööki ja hõikas, et Kalevi maja põleb. Siis olid juba lausleegid väljas.”

Häirekeskus sai teate põlengust kell 5.23. Väidetavalt oli helistaja kohalik külamees, kes tööle sõites nägi leekides maja.

Päästjad reageerisid põlengule suurte jõududega.
Päästjad reageerisid põlengule suurte jõududega. Foto: Urmas Luik

Päästjad reageerisid sündmusele suurte jõududega: kohale sõitsid nii Häädemeeste, Pärnu ja Kilingi-Nõmme komando kui Tali vabatahtlikud päästjad. Pritsimehed asusid kohe 9x10 meetri suurust elamut kustutama, paraku leidsid nad peagi kahe mehe surnukeha.

Kella üheksa ajal askeldasid tuleroaks langenud Andra talu ümber päästjad, politsei ja kriminalistid. Sündmuskohal oli kiirabi. Kustutustööd olid lõppenud ja pritsimehed pakkisid varustust kokku. Uurija avaldas, et tulekahju võis alguse saada pikendusjuhtmest.

Tee ääres paikneva talu krundile jääb veel kolm puidust abihoonet, milleni leegid õnneks ei ulatunud. Naabruses asuvad elamud ohus ei olnud: lähimad naabrid elavad tuleroaks langenud majast 100–200 meetri kaugusel.

Naaber Piia jääb naabrimeest meenutama ainult heaga. “Ta oli väga vaikne ja korralik mees, kunagi ei kirunud kedagi taga,” lausus ta. “Saime väga hästi läbi. Ta oli alati abivalmis, hea huumoriga.”

Tuleõnnetuses kaotas elu kaks meest.
Tuleõnnetuses kaotas elu kaks meest. Foto: Urmas Luik

Piia sõnutsi olnuks paremat naabrit raske soovida: 17 aastat elasid nad kõrvuti, kuid probleeme ei tekkinud kordagi.

Alles suvel pandi Andra talule uus katus ja tehti remonti. “Nüüd on maja vist ainult tänu korstnajalale püsti,” nentis Piia.

Naaber ei usu, et põleng võis alguse saada hooletusest. Ta kinnitas, et Kalev oli alati väga usin ja kandis maja eest hoolt.

Teist tules hukkunud meest Piia kuigi hästi ei tundnud, teades vaid, et mees oli 40ndates–50ndates ning temast jäid maha naine ja teismeline poeg.

Mahapõlenud majas puudusid suitsu- ja vinguandur.

Päästeamet tuletab meelde, et töökorras suitsuandur aitab avastada tulekahju selle algfaasis ja annab võimaluse hoonest ohutult väljuda. Samuti on tänavu aastast hoonetes, kus on tahkeküttel küttekolded, kohustuslik vingugaasiandur.

Pärnumaal on sel aastal tules elu jätnud neli inimest.

Märksõnad
Tagasi üles