N, 2.02.2023

Nädalast jäi kõlama ⟩ Kurb hingedekuu

Raido Keskküla
, arvamustoimetaja
Kurb hingedekuu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tuleohu eest tuleb end kindlasti kaitsta.
Tuleohu eest tuleb end kindlasti kaitsta. Foto: Andres G. Adamson

Äsja lõppenud november ehmatas pärnumaalasi tuleõnnetustega: kolmes majapõlengus kaotas elu kokku neli inimest. Üldse on tänavu neljas tulekahjus hukkunud kuus inimest ehk kolm korda rohkem kui aasta tagasi samal ajal.

Kõik need ääretult kurvad lood tuletavad meelde, et punane kukk nalja ei mõista ja tuleohuks peab olema valmis. Vaid nii saame kaitsta nii ennast kui oma lähedasi.

Lääne päästekeskuse ennetuspartner Kristi Kais rääkis vastses Pärnu Postimehe taskuhäälingu “Sõnu ei söö” saates, et tänavu on siin mail olnud eluhoonete põlengu peamine põhjus lahtine tuli. Seda võiks just jõulude eel, kui küünlad süütame, eriti hoolega meeles pidada. Põhitõed on ajast aega samad: ärge jätke lahtist tuld valveta, asetage küünal kindlasti tulekindlale alusele ja kergesti süttivad esemed hoidke küünlast ohutus kauguses.

Suitsuandur muutus Eestis kohustuslikuks juba 13 aastat tagasi, kuid G4Si standardlahenduste divisjoni direktori Tarmo Pärjala sõnutsi puudub see ikka veel paljudes elamutes. Või on selle anduril patarei tühjaks saanud. Ehk juba koguni viis aastat tagasi. Või on anduri eluigagi läbi.

Kõike seda tasub kontrollida, ikka enda ohutuse tagamiseks, mitte kontrollijate heameeleks. Tänapäeval leidub palju moodsaid vidinaid, mis ohuinfo kohe teie taskutelefoni saadavad ja päästjatelegi teada annavad. Miks mitte kaaluda sedagi varianti?

Peagi algavad pühad, jagatakse kingitusi, külastatakse lähedasi. Ehk põigatakse läbi ka kaugel metsatalus elava tuttava eaka juurest. Kingitus, mis aitab elu päästa, on kindlasti väärt mõte.

Märksõnad
Tagasi üles