Lumisel ja rahvusvahelisel Vändra maratonil joosti vingeid aegu

19. Mispo talvemaratonil tuli starti 103 spordisõpra.
19. Mispo talvemaratonil tuli starti 103 spordisõpra. Foto: Ardi Truija

Täna joosti Vändras 19. korda Mispo talvemaratoni.

Terviseklubi Mispo korraldatud jooksupeol said huvilised valida maratoni, poolmaratoni, 14- ja seitsmekilomeetrise vahemaa vahel. Eri distantsidel tuli starti 103 spordisõpra, kes tiirutasid kümne külmakraadiga seitsmekilomeetrisel ringil.

Maraton kujunes rahvajooksu mõistes õige kõrgetasemeliseks. Möödunud kuul Audru sildade jooksul triumfeerinud pealinna jooksuhunt Aleksandr Kuleshov väisas taas Pärnumaad ja läbis 42,2 kilomeetrit 2:44.07ga.

Alla kolme tunni suutis maratoni joosta veel Ahti Nuga, kellele mõõdeti 2:47.55. Kolmanda koha teenis Janar Säkk (3:02.33) ja neljandana finišeerus parim pärnumaalane, Häädemeeste pikamaajooksja Mario Maddison (3:03.46). 34 jooksja hulgas oli kiireim naine kümnendana lõpujoone ületanud Julia Rakitina (3:36.07). Maratonikogujaid tuli nii Eestist, Lätist, Rootsist, Kreekast kui Austriast.

Poolmaratoni võit läks lõunanaabrile: 25 jooksusõbra hulgas triumfeeris Valdis Nilovs (1:23.56). Teine oli Ivar Sikk (1:25.12) ja kolmas Owen Graham (1:28.40). Neljas oli kiireim naine Anni Kingsepp (1:34.03).

14 kilomeetri väledaim oli Siim Hansmann (53.09). Poole lühemal mõõduvõtul võidutses Sten Ütsmüts (25.30) Martin Tarkpea (25.38) ees, naistest jättis võidu Pärnumaale Piret Bart (33.31).