Alev jõudis MK-sarja teisel etapil taas punktikohale

Alvar Johannes Alev on teinud sel MK-hooajal neli starti ja teeninud kolmel korral punkte ehk mahtunud 50 hulka. Foto: Tairo Lutter

Alvar Johannes Alev tegi Norras Lillehammeris murdmaasuusatamise teisel MK-etapil kaks starti.

Reedel oli kavas eraldistardist vabatehnika, kus tuli suuskadele valu anda kümme kilomeetrit. 79 mehe seas teenisid kolmikvõidu norrakad: sõidu võitis Iver Tildheim Andersen, poodiumi madalamad astmed kuulusid Didrik Tønsethile (+2,8) ja Hans Christer Holundile (+9,1). Pärnumaa suusaklubi Jõulu kasvandik Alev pidi leppima 59. tulemusega (+1,35,5).

Nädala viimasel päeval tuli 20 kilomeetri klassikatehnika ühisstarti 69 meest. Alev sõitis kaks kolmandikku distantsist koos liidritega, kuuludes suurde punti. Seejärel hakkas ta siiski tasapisi kaugemale jääma ja tuli üle lõpujoone 49ndana.

Võitlus esiotsas meenutas jalgratturite grupifinišit, kus 33 paremat mahtus 12 sekundi sisse. Norralased näitasid taas võimu, teenides nelikvõidu, kümne hulka mahtus neid koduradadel koguni kaheksa. Kulla teenis Paal Golberg, kellele järgnesid Sjur Røthe (+0,9) ja Martin Løwstrøm Nyenget (+1,1).

Alev kaotas võitjale minuti ja 18 sekundiga ning teenis kaks MK-punkti. Nädal tagasi esimesel etapil Soomes Rukas noppis Tori vallast Jõesuu külast pärit 29aastane sportlane 20. ja 33. resultaadiga 60 silma. Kahe etapi järel on Alev 62 punktiga 57. kohal.

Alvar Johannes Alev polnud enne tänavust hooaega MK-sarjas punkte teeninud. Selle aasta alguses toimunud Pekingi olümpial oli pärnumaalase parim koht 33. Foto: Tairo Lutter

Järgmine ehk kolmas MK-etapp peetakse samuti Norras, kui 9. detsembril kogunetakse Beitostølenis: sealgi on Alev stardis. Nagu ka neljandal, nädal hiljem Šveitsis Davosis, mis on pärnumaalase hooaja esimese poole põhivõistlus.

"Davosis tahaks kõrguse peal ikkagi tulemuse teha. Kõik treeningud ja plaanid on praegu tehtud ikkagi seda silmas pidades," avaldas Norras treeniv eestlane.