N, 2.02.2023

Pärnumaa koolilapsed tõusid "TV 10 olümpiastardi" üleriigilisel etapil pjedestaalile
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pärnumaa noored teenisid legendaarse sarja esimesel finaalvõistlusel Võrus kaks medalit. Foto: Marko Mumm/EKJL

Legendaarse koolinoorte võistlussarja "TV 10 olümpiastarti" 52. hooaja esimene üleriigiline jõuproov toimus Võrus, kus neljal alal võttis mõõtu ligemale 400 noort.

Lõppvõistlusel saavad osaleda koolid, mis on end sarja kirja pannud võistkondlikus arvestuses. Neid on Pärnumaal kolm: Paikuse kool, Pärnu Vanalinna ja Kuninga tänava põhikool. Peale selle pingutas Võrus veel kümme Pärnumaa noort, kelle koolid tiimide arvestuses ei võistle ja kes täitsid kaks nädalat tagasi maakondlikul etapil Pärnu kergejõustikuhallis normi või tulid alavõitjaks.

Võisteldakse kahes vanuseklassis, nii poiste kui tüdrukute seas: vanemad (13–14aastased) ja nooremad (kuni 12aastased). Avaetapil võtsid kõik spordisõbrad mõõtu 60 meetri jooksus. Samuti hüppas noorem vanuserühm kõrgust. Vanematel tüdrukutel oli kavas kuulitõuge ja poistel teivashüpe.

Esimene siinsete noorte särav tulemus sündis vanemate poiste 60 meetri jooksus, kui Kuninga tänava põhikooli 13aastane õpilane Enriko Kimber sprintis eeljooksus Võru spordikeskuse sirge 7,92ga ja näitas 55 poisi hulgas teist aega. Finaalis sai Pärnu spordikoolis ja SK Altiuses Rauno Kirschbaumi käe all kergejõustikku lihviv Kimber kirja 7,94 ja teenis Kuressaare Nooruse kooli õppurite Andro Jürissoni (7,66) ja Karl-Martin Kremmi (7,87) järel pronksmedali.

Enriko Kimber.
Enriko Kimber. Foto: Marko Mumm/ekjl

Teine medal tuli Pärnumaale nooremate tüdrukute kõrgushüppes, kus mõõtu võttis 66 tuleviku tegijat. Kui latile pandi 1.40, ületas selle neli piigat, teiste seas Kilingi-Nõmme gümnaasiumi õpilane Crystal-Eliis Krapp. Ja kui 1.45 jäi kõigile ületamatuks, sai medalite jagamisel määravaks katsete arv – see oli väikseim Saku gümnaasiumi esindajal Marit Tarmil, kes pälvis kulla. Ülejäänutel oli see võrdne ja nii anti välja koguni kolm hõbemedalit. Niisiis sai ühe hõbedase autasu oma kaela 11aastane Krapp, kes harjutab Altiuses Romet Mihkelsi näpunäidete järgi.

Crystal-Eliis Krapp.
Crystal-Eliis Krapp. Foto: Marko Mumm/ekjl

Nooremate tüdrukute 60 meetri jooksus tegi tubli etteaste Paikuse kooli õpilane Emma Jürisoo, kes 65 piiga seast pääses B-finaali. Viimaks saavutas Pärnu Kalevi kergejõustikuklubis Reili Kaljundi käe all treeniv 11aastane Jürisoo 9,13ga kümnenda koha.

Suuremate koolide arvestuses asus pärast avaetappi 5444 punktiga juhtima Rakvere reaalkool. Kuninga tänava kool on 28 õppeasutuse pingereas üheksas (4705), Paikuse (4552) 13. ja Vanalinna põhikool (3694) 23.