N, 2.02.2023

Repliik ⟩ Autojuhid, harjad kätte!

Kristo Niglas
, Reporter
Autojuhid, harjad kätte!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Lumemütsiga autosid leidub liikluses omajagu.
Lumemütsiga autosid leidub liikluses omajagu. Foto: Kristo Niglas

Tänavu detsembris on ilmataat meid kostitanud maagilise talveilmaga, lund on viimastel päevadel tulnud taevast alla hulgi. Teehooldajad rabavad, higipull otsa ees, et tänavad ja maanteed oleksid liiklemiseks puhtad, ohutumad.

Pole harv vaatepilt, kus auto vurab ringi, katusel mitmekümne sentimeetri paksune lumemüts. Leidub neidki, kes pole vaevunud tagaklaasi puhtaks tegema. See on tegelikult ohtlik nii autojuhile rooli taga kui teistele kaasliiklejatele.

Üks järsem vajutus piduripedaalile, ja esiklaasi võib katta tihke lumesirm, millest puhastamiseks kulub kojameestel omajagu aega. Nii võib märkamata jääda mõni olukord, mis vajaks kiiret reageerimist. Või lendleb lumi sootuks taga sõitva masina pihta. 

Õigupoolest on selliste olukordade vastu lahendus olemas. Üsna lihtne. Head kaasautojuhid, astuge mõni minut varem uksest välja ja tehke oma autokatused puhtaks! Kui on kõrgem sõiduvahend, on hea abiline teleskoopvarrega hari. Mõni minut puhastust säästab sekeldustest ning mõnel juhul päästab tervist ja elusid.

Märksõnad
Tagasi üles