P, 2.04.2023

Sissevaade kaupluse töösse: kui paks peab kassapidaja nahk olema?

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kauba väljapanija, infoletitöötaja, kassapidaja ja lihaleti teenindaja – Pärnu Postimehe ajakirjanik Annika Auväärt võttis luubi alla müüjatöö.
Kauba väljapanija, infoletitöötaja, kassapidaja ja lihaleti teenindaja – Pärnu Postimehe ajakirjanik Annika Auväärt võttis luubi alla müüjatöö. Foto: Urmas Luik

“Kas vaim on valmis?” küsib Pärnu Maksimarketi juhataja Marianne Rätsep, kui kolmapäeva hommikul kell 8.30 kokkulepitult tema kontori uksele ilmun. Vana-Pärnu lõpus asuv Pärnu Maksimarket kuulub Harju tarbijate ühistu alluvusse ja pakub tööd 61 inimesele. Täna olen üks nendest.

Miks ma just selle ametikoha rambivalgusse tõstan? Poemüüja on meie kodumaakonnas viimase rahvaloenduse andmetel kõige levinum ametikoht. Kui maailm oli lukus, olid kaupluse töötajad ühes arstide ja päästjatega samuti eesliinil. Isegi kui oli hirm, ei saanud turvaliste koduseinte vahele töötama jääda.

Teenindus- ja müügitöötajaid otsitakse tööturul pea alati kõige rohkem. Keerulised töötingimused ja madal palk on põhjused, miks see nii on. Poemüüja mediaanpalk Pärnumaal on statistikaameti andmetel käesoleva aasta kolmanda kvartali seisuga 978 eurot (bruto). Meil on kõige rohkem inimesi, kes töötavad hiliste õhtutundideni, aga ei saaks praegu oma palga eest näiteks elupinnast üht ruutmeetritki endale lubada.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles