Pealinlasi nuhelnud kossusats flirtis kolmekohalise skooriga

Pärnu Sadama korvpallitiim teenis Tallinna Kalevi/Audentese üle suure võidu. Arhiivifoto. Foto: Urmas Luik

Pärnu Sadama korvpallimeeskond teenis Eesti-Läti ühisliigas võõrsil kindla 35punktilise võidu Tallinna Kalevi/Audentese üle.

Pärnakad olid terve matši jooksul kaotuseisus vaid 18 sekundit, kui Kalevi avakorvi järel tõi kapten Mihkel Kirvese kahene tabloole viigiseisu. Seejärel haaras Sadama sats ohjad kindlalt enda kätte ja eduseis kasvas vahepeal juba 14 punkti peale. Avaveerandi lõpuks sai Kalev küll veidi järgi, ent pidi siiski suvepealinlaste 26:18 paremust tunnistama.

Teise veerandi alguses tabasid esiti mõlemad tiimid ja korraks oli vahe vaid viiepunktiline, kuid enne poolajapausi olid täpsemad pärnakad ja vaheajale mindi seisul 50:38.

Kolmandal veerandil käristas Pärnu sats eduseisu veelgi suuremaks ja pooletunnise mängu järel oli seis juba 74:50.

Viimasel veerandajal valitsevad Eesti meistrid kättevõidetud vahet enam käest ei andnud ja võidupunktid teeniti skooriga 97:62.

Sadama meeste visketabavus oli 48 protsenti (36/75), kusjuures kahepunktivisetel oli täpsus lausa 60protsendiline (28/46). Vastaste samad näitajad olid 33 ja 38 protsenti. Lauapalle võitsid pärnakad 50, pealinlased 33.

Pärnu meeskonna eest eest sai kaksikduubli kirja Ivo Van Tamm, kes viskas 18 punkti ja võttis 12 lauapalli. Robert Valge arvele jäi 16 punkti. 14 punktiga panustasid võitu Kirves, Isaiah Rayshaud Hart ja Tadas Pazera.

Tallinna Kalevi/Audentese resultatiivsemad olid 15 punkti toonud Rain Veidemann, Indrek Kajupank ja Joonas Järveläinen.

Pärnu Sadama meeskond on võitnud 13 mängust seitse ning on turniiritabelis 16 satsi seas kaheksandal positsioonil.

Pärnakate järgmine mäng on 28. detsembril, kui võõrustatakse TalTechi tiimi.