Veerpalud suusatasid meistrivõistlustel esiotsa

Anders Veerpalu.
Anders Veerpalu. Foto: Eesti suusaliit/Taavi Nagel

Mammastes murdmaasuusatamise Eesti täiskasvanute meistrivõistlustel startis kaks Pärnumaa suusaklubi Jõulu sportlast.

Põlva külje all oli nii meestel kui naistel kavas kümne kilomeetri eraldistardist klassikasõit.

Meeste seas tuli starti 37 sportlast, ent Marjamaa esisuusatajad Alvar Johannes Alev ja Martin Himma otsustasid koduse tšempionaadi vahele jätta. Ässade puudumisel teenis esikoha laskesuusataja Raido Ränkel, kes edestas 7,3 sekundiga Henri Roosi ja 31,5 sekundiga Kaarel Kasper Kõrget.

Kaheksa hulka mahtusid veel Marko Kilp (+32,6), Olle Ilmar Jaama (+2.12,5), Kaspar Päärson (+2.16,2), Lars Piirmann (+2.18,5) ja Jõulu klubi 20aastane esindaja Anders Veerpalu (+2.18,8).

Anlourdees Veerpalu.
Anlourdees Veerpalu. Foto: Eesti suusaliit/Taavi Nagel

Naisi oli stardis 21. Esikoha eest pidasid võitlust olümplased, kui Keidy Kaasiku alistas oma kaksikõe Kaidy Kaasiku 11,7 sekundiga. Pronks kuulus Aveli Uustalule (+43,2). Pärnumaalastest oli stardis 16aastane Anlourdees Veerpalu, kes saavutas kuuenda koha (+2.49,9).

Noored, juuniorid ja U23 vanuseklassi sportlased asuvad esivõistluste medaleid jahtima 30. ja 31. detsembril Otepääl.