Narkojoobes avarii teinud mees võeti vahi alla, uimasteid leiti nii tema autost kui kodust

Pärnu Postimees
Copy
Kohus võttis korduvalt seadusi rikkunud noorelt mehelt kaheks kuuks vabaduse.
Kohus võttis korduvalt seadusi rikkunud noorelt mehelt kaheks kuuks vabaduse. Foto: Ants Liigus

Politseipatrull leidis 1. jaanuari hommikul Sindis teelt välja sõitnud 26aastase mehe sõiduautost erinevaid narkootilisi aineid. Mees võeti kaheks kuuks vahi alla.

Aasta esimesel hommikul pärast kella 9 anti häirekeskusele teada, et Paikusel nähti liikumas kahtlase sõidustiiliga musta sõiduautot Mercedes-Benz. Loetud minutid hiljem teavitati politseid, et Sindis on must Mercedes-Benz kraavi sõitnud.

Sündmuskohale jõudnud politseipatrullile Mercedese juht ei reageerinud ja oli kontaktivõimetu. Politseinikud purustasid juhi kättesaamiseks auto akna ja andsid ta kiirabile üle.

26aastasel mehel tuvastati narkojoobele viitavad tunnused ja tal puudus mootorsõiduki juhtimise õigus. Kahtlustatavat on ka varem juhtimisõiguse puudumise tõttu mitmel korral autoroolist kõrvaldatud, viimati läinud aasta detsembris.

Patrull leidis autost ja mehe juurest mitmeid narkootilisi aineid. Neid leiti hiljem mehe kodustki. Mis ainetega täpsemalt tegemist ja milline on nende kogus, selgub ekspertiisi käigus.

Pärnu politseijaoskonna eriasjade uurija Lennart Pulga sõnul annab esialgne hinnang 26aastase mehe valdusest kätte saadud narkootilise aine kogusele põhjust arvata, et mees võis tegeleda keelatud ainete müümisega. "Peale selle, et mehe autost ja kodust saadi kätte narkootikume, on see mees olnud ka süstemaatiline liiklusrikkuja. Tal puudub juhtimisõigus, ent vaatamata sellele on ta ikka ja jälle istunud autorooli," rääkis Pulk ja täpsustas, et viimati tabati mees roolist narkojoobe tunnustega ning tema ohtlikul sõidul Paikuse ja Sindi vahel võinuks olla väga kurvad tagajärjed. "Aitäh inimestele, kes kahtlaselt käituvast juhist politseile teada andsid," tänas uurija.

Lääne ringkonnaprokuratuuri prokuröri Hanna Variku sõnul tuleb teiste inimeste ohtu seadmisesse suhtuda täie tõsidusega. "Kahtlustatavat on varem karistatud nii narkootikumidega seotud kuritegude kui ka liikluskuritegude eest ja ta oli etteheidetavate tegude toimepanemisel veel katseajal. Seetõttu on prokuratuuri hinnangul selge, et kahtlustatav ei tule vabaduses seaduskuuleka käitumisega toime, mistõttu tuleb ta võtta vahi alla," selgitas Varik ja lisas, et nii hoitakse ära võimalikud uued kuriteod või traagiline liiklusõnnetus.

Kohus nõustus prokuratuuri taotlusega ja kahtlustatav võeti esialgu kuni kaheks kuuks vahi alla. Korduva suures koguses narkootilise aine käitlemise eest võib kohus karistada kolme kuni 15 aasta pikkuse vangistusega.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles