Hambaravihüvitist kasutavate inimeste arv kasvab iga aastaga. Kui 2021. aastal kasutas hüvitist 318 931 inimest, siis mullu üle 40 000 inimese rohkem.
Inimesed kasutavad hambaravihüvitist agaramalt
Kõige agaramad hüvitise kasutajad on 35aastased. Sealt edasi võiks öelda, et mida vanemad on inimesed, seda vähem nad hüvitist kasutavad.
Kõik täiskasvanud ravikindlustatud inimesed saavad aastas 40 eurot hambaravihüvitist. Hüvitis kehtib esmavajalikele hambaraviteenustele ja seda saab kasutada haigekassaga lepingu sõlminud hambaraviasutustes kõikjal Eestis.
Mullu laiendas riik kõrgendatud määras hambaravihüvitise saajate ringi töötutele ja toimetulekutoetuse saajatele. Varem said 85 euro suurust hüvitist üle 63aastased töövõimetuspensionärid, vanaduspensionärid, osalise või puuduva töövõimega inimesed, rasedad, alla üheaastaste laste emad ja inimesed, kellel terviseseisundist tulenevalt on suurenenud vajadus hambaraviteenuste järele.
Alla 19aastastele on Eestis hambaravi tasuta.
Seda, kas 85eurone hüvitis on kehvemal elujärjel olevaid inimesi pannud rohkem hambaarsti poole pöörduma, on tervisekassa pressiesindaja Sander Rajamäe sõnutsi veel vara öelda, kuna kõnealused hüvitise liigid tekkisid alles 2022. aastal.
Patsiendi omaosalus 40eurose hüvitise puhul on 50 protsenti, 85eurose hüvitise puhul 15 protsenti hambaraviarvest. Soodustuse summa kehtib ühel kalendriaastal.
Hambaravi- ja proteesihüvitise jääki näeb riigiportaalis e-teenuste alt: hambaravi- ja proteesihüvitiste info.