Vastavatud riigimajast leiab haikusid, protsendikunsti ja moodsaid tehnikavidinaid

Copy

Ehitusmehed armastavad vana maja renoveerimist võrrelda sibula koorimisega: iga kiht võtab pisarad järjest rohkem voolama.

Ligemale kaks aastat ehitustellingute taga peidus olnud Pärnu riigimaja renoveerimine on selle väite elav tõestus, aga eesriide langemise järel võib uusehitis särada kui pühademuna.

Nii tuli näiteks viienda korruse renoveerimisel välja, et eelmised ehitajad on praaki teinud ja jätnud soojustuse tuuletõkkeplaadiga korralikult katmata.

“Soojustusvill oli süsimust,” meenutas Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse projektijuht Tõnu Lensment ehitustööde üht ootamatumat üllatust.

Selle põhjuste uurimisel tuli laborist õnneks vastus, mis murekoorma kõvasti kergemaks tegi: must kiht on vaid õhusaaste, mitte midagi tõsisemat.

Teisi nii suuri üllatusi ehitustööde ajal ei juhtunud, kuid hoobi ehitustööde plaanipärasele edenemisele panid esitise peatöövõtja osaühingu Haart Ehitus tarnemured ja pankrotti minek, mistõttu venis kuue asutuse kolimine uude majja ligemale poole aasta võrra edasi ja sai teoks alles eelmise aasta lõpus.

Tagasi üles