Viola Hambidge krooniti Eesti meistriks

Viola Hambidge tuli taas Eesti meistriks, sedapuhku U18 vanuseklassi mitmevõistluses. Foto: Urmas Luik

Aasta esimesed kergejõustiku Eesti meistrid selgusid pealinnas, kui üle 150 sportlase 26 klubist tuli tartaanile talvistel mitmevõistluse meistrivõistlustel.

Mõõtu võeti nii U14, U16, U18 kui U20 vanuseklassis ja suvepealinna noored tõid Lasnamäe kergejõustikuhallist kaks medalit.

Tüdrukute U18 eaklassis pani 16 sportlase hulgas võistluse kinni Pärnu spordikooli ja SK Altiuse esindaja Viola Hambidge, kes kogus viie alaga 3863 punkti. Romet Mihkelsi õpilane edestas hõbemedali teeninud Annika Põlluaasa (SK Elite Sport) 76 ja pronksi pälvinud Johanna Lokotari 419 silmaga.

16aastane Hambidge läbis 60 meetrit tõkkeid 8,70ga (alavõit), ületas kõrgushüppes 1.59, tõukas kuuli 12.22 (alavõit), hüppas kaugust 5.47 ja jooksis 800 meetrit 2.21,90ga (alavõit).

Suvepealinlased said teise medali poiste U14 vanuseklassi seitsmevõistluses, kus Pärnu spordikooli ja Kalevi kergejõustikuklubi sportlane Devon Järvekülg pingutas 4397 punkti ja teise koha vääriliselt. Reili Kaljundi õpilane jäi kulla võitnud Rigon Stefen Pappelile (SK Elite Sport) alla 298 silmaga ja edestas pronksmedalisti Ron-Marcus Laurikut (SK Elite Sport) 87 punktiga. Võistles 17 poissi.

Devon Järvekülg tegi kaugushüppes päeva parima tulemuse.
Devon Järvekülg tegi kaugushüppes päeva parima tulemuse. Foto: Marko Mumm/EKJL

12aastane Järvekülg jooksis 60 meetrit 8,70ga, hüppas kaugust 5.02 (alavõit), tõukas kuuli 10.03 (alavõit), ületas kõrgushüppes 1.44, läbis 60 meetri tõkkejooksu 9,78ga, ületas teivashüppes 2.03 ja jooksis 800 meetrit 2.39,66ga.