Legendaarsel Alfal võidutses kunagine meistriliiga korvpallur, Allar Raja oli kolmas

Allar Raja pingutas 43 osaleja hulgas kolmanda koha vääriliselt.
Allar Raja pingutas 43 osaleja hulgas kolmanda koha vääriliselt. Foto: Elmo Riig/Sakala

Tippsõudjad jäid tänavusel sisesõudevõistlusel Alfa meeste võistlusklassis võidust ilma, sest ootamatu üllatusena finišeerus esimesena Swedbanki spordiklubi esindaja Martin Milling.

32aastane Milling mängis noorteklassides Rapla eest korvpalli ja pääses hooajaks 2010–2011 Eesti meistriliigas mängiva TTÜ/Kalevi ridadesse. 198sentimeetrine ääremängija kogus seal 21 matšiga keskmiselt kaheksa minutit, 1,5 punkti ja 1,3 lauapalli.

Nüüd crossfit’i harrastav Milling startis Alfal 1000 meetri distantsil pöörase tempoga ja tegi konkurentidega kohe pika vahe sisse. Kuigi viimasel 100 meetril tema jõud rauges, jõudis päästev finišijoon kätte enne konkurente.

Meeste klassis võidutses Martin Milling.
Meeste klassis võidutses Martin Milling. Foto: Eesti sõudeliit.

Millingu lõpuajaks märgiti 2.48,8. Võidumehele järgnes Leo Muiste (Viljandi SK), kes kaotas 0,3 sekundiga. Kolmanda pjedestaalikoha sõitis 43 mehe hulgas välja 39aastane koondislane Allar Raja (2.50,7, Pärnu Kalev), kes hiljuti käis põlvemeniski operatsioonil ja pidas väikse treeningupausi. Mullune tšempion Tõnu Endrekson kaasa ei löönud.

Võistlusjärgses intervjuus ütles Milling, et kasutab sõudeergomeetrit kaks–kolm korda nädalas. Sealjuures on ta isiklik rekord kilomeetrisel distantsil 2:46,8.

Tüdrukute B-klassis (U17) asus võistlustulle 39 sportlast: Pärnu SK esindajad Eliise Tart (3.36,9) ja Bärbel Rõõm (3.37,8) teenisid vastavalt hõbeda ja pronksi. Samavanuste poiste hulgas saavutas klubikaaslane Marcus Viks (3.09,4) 41 konkurendi hulgas teise koha. C-klassis (U15) tuli Pauline Mäehunt (3.57,5) 19 sportlase seas hõbedale.

Meeste kergekaalus oli Ander Koppel (Pärnu Kalev, 3.04,7) teine. Üle 30aastastest meestest võitis Joosep Laos (Pärnu Kalev, 2.52,1) kolme võistleja seas esikoha. Parasportlaste hulgas said kuldmedali kaela pärnumaalased Amelie Arula, Birgit Näppi ja Ergo Mets.

Audentese spordihallis korraldatud sisesõudesarja kolmandal etapil lõi kaasa ligemale 400 sportlast. Legendaarne võistlus toimus juba 30. korda.