Enne riigikogu valimisi tuleb oma rahvastikuregistri andmed üle vaadata

Kati Saagim
, vastutav veebilehe toimetaja
Copy
Valijale määratakse valimisringkond nende andmete alusel, mis on rahvastikuregistris 3. veebruari seisuga.
Valijale määratakse valimisringkond nende andmete alusel, mis on rahvastikuregistris 3. veebruari seisuga. Foto: Mihkel Maripuu

Siseministeerium soovitab inimestel enne riigikogu valimisi oma elukohaandmed ja e-posti aadress rahvastikuregistris üle vaadata.

See on oluline selleks, et valija saaks hääletada just oma kodukohas sealsete kandidaatide poolt ja et temani jõuaks hääletamisega seotud informatsioon.

Valija kantakse valijate nimekirja ja talle määratakse valimisringkond nende andmete alusel, mis on rahvastikuregistris 3. veebruari seisuga. Kui elukoht on muutunud, saab rahvastikuregistri e-teenuste portaalis esitada uue aadressi. Elukohateate võib esitada ka elukohajärgsele valla- või linnavalitsusele kohapeal või saata postiga.

Õiged andmed rahvastikuregistris on olulised sellekski, et valijani jõuaks valimiste teabeleht, mis saadetakse veebruari lõpus. Teabelehe eesmärk on anda üldist infot hääletamisõiguse kohta, samuti on lehel märgitud kõigi hääletamisruumide asukohad valija elukohajärgses omavalitsuses. Need, kel on ametlik @eesti.ee e-posti aadress suunatud või on e-posti aadress rahvastikuregistris, saavad teabelehe e-kirjaga. Nendele, kelle e-posti aadressi teada ei ole, saadetakse teabeleht paberil. Teabeleht jõuab valijateni hiljemalt 23. veebruaril.

Riigikogu valimistel saavad oma hääle anda valimispäevaks 18aastaseks saanud Eesti kodanikud.

Valimised toimuvad 5. märtsil. Valimisnädal algab esmaspäeval, 27. veebruaril ja koosneb kuuest eelhääletamise päevast ning lõpeb pühapäeval, valimispäeval. Eelhääletamise perioodil saab oma hääle anda ka elektrooniliselt.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles